×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. decembris, 2016
Drukāt

ES līderi vēlas pēc iespējas ātrāk sākt “Breksita” sarunas

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) līderi šonedēļ paredzētajā bloka samitā vienosies pēc iespējas ātrāk sākt sarunas, kad Lielbritānija būs oficiāli paziņojusi par izstāšanos no ES, pirmdien pavēstījuši informācijas avoti.

Ceturtdien paredzētajā 27 dalībvalstu samitā, kurā pilnībā nepiedalīsies Lielbritānijas premjerministre Tereza Meja, ES līderi nāks klajā ar paziņojumu par galvenajiem sarunu principiem, aģentūrai AFP atklāja viens informācijas avots.

ES līderi paziņos, ka ir “gatavi vest sarunas”, tiklīdz Meja iedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu, kas regulē izstāšanos no ES, avots citēja paziņojuma projekta tekstu.

Meja apmeklēs samita sākuma daļu, tomēr vēlāk to pametīs, un ES paziņojums tiks publiskots bez viņas klātbūtnes.

27 dalībvalstis vienosies, ka tām “jāpieņem sarunu pozīcijas”, kas noteiks sarunas ar Lielbritāniju, piebilda informācijas avots.

Līderi arī atkārtoti apstiprinās uzreiz pēc britu referenduma par izstāšanos no ES pausto paziņojumu, ka Lielbritānija nevar gaidīt piekļuvi ES vienotajam tirgum, nesaglabājos ES pilsoņu pārvietošanās brīvību.

Visbeidzot, ES līderi centīsies panākt “lēmumu, ar kuru tiks atļauts sākt sarunas pēc iespējas ātrāk”, pēc tam, kad tiks izstrādātas sarunu aprises, informēja avots.

ES līderi apmēram sešas nedēļas pēc britu oficiāla paziņojuma par izstāšanos sanāks uz samitu, lai lemtu par sarunu pozīcijām, atklāja cits informācijas avots.

Eiropas Komisijas (EK) delegācijas vadītājs sarunām ar Lielbritāniju Mišels Barnjē pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no ES jāpanāk līdz 2018.gada oktobrim, lai Eiropas Parlaments un Lielbritānijas parlaments vienošanos varētu apstiprināt līdz 2018.gada oktobrim.

Pēc Lisabonas līguma 50.panta iedarbināšanas Briselei un Londonai būs divi gadi, lai vienotos par izstāšanās noteikumiem. Šo termiņu var pagarināt, ja tam piekritīs visas 28 ES dalībvalstis.

Meja atklājusi, ka grib Lisabonas līguma 50.pantu iedarbināt līdz nākamā gada marta beigām.

Lielbritānijas vēlētāji referendumā jūnijā nobalsoja par aiziešanu no ES, bet oficiālo izstāšanos procesu Londona vēl nav sākusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+