×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

ES līdz 2018.gadam atliek viesabonēšanas maksu atcelšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Savienības dalībvalstis (ES) trešdien nolēma atlikt šogad paredzēto mobilo tālruņu viesabonēšanas tarifu atcelšanu vismaz līdz 2018.gadam.

ES ir samazinājusi viesabonēšanas tarifus, un Eiropas Parlaments (EP) pērn pieņēma regulējumu paketi, kas paredzēja pavisam atcelt viesabonēšanas tarifus līdz 2015.gada beigām. Tomēr Eiropadome trešdien nolēma nosūtīt šo regulējumu paketi EP turpmākai apspriešanai, norādot, ka tarifus pa to laiku samazinās jaunais cenu mehānisms.

“Zināmi ierobežojumi vēl tiks noteikti, un patērētāji varēs veikt un saņemt zvanus, sūtīt īsziņas un izmantot datu pakalpojumus, nemaksājot neko papildus pašmāju tarifam,” norādīts Eiropadomes paziņojumā.

“Tiklīdz pamata viesabonēšanas maksa ir izmantota, operators var noteikt maksu, bet maksa būs daudz zemāka nekā pašreizējie tarifi,” uzsvērts paziņojumā.

“Kā nākamo soli [Eiropas] Komisijai tiks lūgts līdz 2018.gadam novērtēt, kādi papildu pasākumi varētu būt nepieciešami ar domu par viesabonēšanas tarifu atcelšanu,” piebilsts paziņojumā.

EP liberāļu grupas ALDE prezidents Gijs Verhofstats nosodīja lēmumu, norādot, ka tas ir labvēlīgs telekomunikāciju kompānijām, bet ne patērētājiem.

“Tas izraisa ārkārtīgi lielu vilšanos (…) vienīgie ieguvēji no tā ir nacionālie telekomunikāciju operatori. Dalībvalstīm vajadzētu nokaunēties,” viņš sacīja.

Viesabonēšanas tarifi bija visaugstākie pirms dažiem gadiem, kad ES 2007. gadā sāka rīkoties, lai tos samazinātu. Salīdzinājumā ar 2007.gada līmeni viesabonēšanas pakalpojumu cenas 2014. gadā ir par 80–90 % zemākas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+