×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

ES līdz gada beigām nodrošinās automātisku banku datu apmaiņu

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) līderi trešdien samitā Briselē vienojušies līdz šā gada nogalei nodrošināt automātisku informācijas apmaiņu par banku kontiem, šādi cerot mazināt izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, pēc sanāksmes pavēstīja Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

Van Rompejs aicināja dalībvalsts pabeigt attiecīgo ES regulu ieviešanu, lai līdz 2013.gada nogalei varētu nodrošināt informācijas apmaiņu.

Atbalsts šādām izmaiņām “ekonomikas krīzes dēļ” strauji pieaudzis, un līdz šā gada beigām arī plānots paplašināt sadarbību, lai atgūtu nenomaksātos nodokļus, skaidroja Eiropadomes prezidents.

Bloka līderi arī vienojušies pārskatīt noteikumus uzņēmumu un to struktūrvienību reģistrēšanas jomā, kā arī pārskatīt noteikumus attiecībā uz nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanu.

Plānots arī pastiprināt sadarbību, lai novērstu krāpšanos ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanu.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons pēc četras stundas ilgās sanāksmes pauda pārliecību, ka samits “atbloķējis situāciju Eiropā”.

Tikmēr Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu atzina: “Godīgi sakot, es vēlētos, ka [samita iznākums] būtu konkrētāks.”

Jau ziņots, ka trešdien Briselē notika bloka līderu sanāksme, kura bija veltīta enerģētikas politikai, kā arī cīņai ar nodokļu krāpniecību un izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+