Mērķis attaisno līdzekļus – ar tādu pārliecību trenējas daudzi spēka sporta veidu pārstāvji.
Mērķis attaisno līdzekļus – ar tādu pārliecību trenējas daudzi spēka sporta veidu pārstāvji.
Foto no Pētera Isajeva arhīva

Es lietoju dopingu! Aizliegto vielu lietotājiem internetā ir forumi “pieredzes apmaiņai” 8

Brīvi pieejams un populārs! Dopings Latvijas sportā ir nozīmīga problēma. Ir atlēti, kas ne tikai neslēpj savu “ēdienkarti”, bet to pat reklamē, citi – tirgo un īpaši nesatraucas, jo esam viena no retajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā par aizliegtu medikamentu izplatīšanu nav paredzēta kriminālatbildība.

Reklāma
Reklāma

Melnais rekords

Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Kritiskākā zona ir spēka sporta veidi. Pauerliftings ik gadu ir viens no līderiem pozitīvo analīžu skaita ziņā. “Mums ir lielākais pieķerto skaits, bet tas ir cīņas rezultāts,” uzsver Latvijas slavenākais pauerliftinga atlēts Mārtiņš Krūze. “Sapratām, ka kāja pūst – agrāk 25 līdz 30 procenti lietoja dopingu. Nācās amputēt, un tagad lielos vilcienos nelieto, mēs kā federācija šo sērgu esam izravējuši. Pirms trim četriem gadiem paši atlēti metāmies uz dopinga pārbaudēm – Latvijas čempionātos tās notiek obligāti, vēl arī citās sacensībās. Šobrīd skaidrs – ja mazliet domā ar galvu, tad nelietosi.”

Taču šajā sporta veidā ir daudz alternatīvo organizāciju, kur valda savi likumi un dopinga pārbaudes nenotiek. Pērnajā pavasarī Pēteris Isajevs kļuva par pirmo latvieti, kurš guļus uzspieda 300 kilogramu smagu stieni. Tomēr par rekordu to nevar uzskatīt, jo viņš startē “pagrīdes” mačos. Nav grūti saprast, kas palīdzējis iegūt tik lielu spēku – Isajevs sociālajos tīklos pie katras bildes liek mirkļbirku “JeraLabs”, un tā ir kompānija, kas ražo anaboliskos hormonus. Latvijas Pauerliftinga federācijas sacensībās viņš startēja līdz brīdim, kad tika paziņots par pastiprinātām dopinga pārbaudēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Oficiālajās federācijas sacensībās nestartēju tāpēc, ka tajās ir dopinga kontrole. Es startēju starp profesionāļiem, Krievijā var nopelnīt naudu, un tur visi ir vienādi,” Isajevs ir atklāts.

Jautāju viņam, kā tad paliek ar sporta ideāliem un godīgu cīņu. “Profesionālajā sportā tā ir tukša muldēšana. Visam ir kaut kas apakšā – jūs taču saprotat, ka kalnā ar divriteni mīties astoņas stundas pēc kārtas ar 50 km ātrumu stundā nav iespējams, ēdot makaronus. Bet cilvēki tam tic un viss ir forši. Tikai pēc tam olimpiskajās spēlēs redzam, ka ņem vecās analīzes un atrod aizliegtās vielas.” “JeraLabs” sponsorējot Isajevu, tāpēc viņš to reklamē: “Nevienu nespiežu lietot vai kaut ko darīt. Nesaskatu tur problēmu.”