Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
15. augusts, 2017
Drukāt

Es lietoju dopingu! Aizliegto vielu lietotājiem internetā ir forumi “pieredzes apmaiņai” (7)

Foto no Pētera Isajeva arhīvaFoto no Pētera Isajeva arhīva

Brīvi pieejams un populārs! Dopings Latvijas sportā ir nozīmīga problēma. Ir atlēti, kas ne tikai neslēpj savu “ēdienkarti”, bet to pat reklamē, citi – tirgo un īpaši nesatraucas, jo esam viena no retajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā par aizliegtu medikamentu izplatīšanu nav paredzēta kriminālatbildība.

Melnais rekords

Kritiskākā zona ir spēka sporta veidi. Pauerliftings ik gadu ir viens no līderiem pozitīvo analīžu skaita ziņā. “Mums ir lielākais pieķerto skaits, bet tas ir cīņas rezultāts,” uzsver Latvijas slavenākais pauerliftinga atlēts Mārtiņš Krūze. “Sapratām, ka kāja pūst – agrāk 25 līdz 30 procenti lietoja dopingu. Nācās amputēt, un tagad lielos vilcienos nelieto, mēs kā federācija šo sērgu esam izravējuši. Pirms trim četriem gadiem paši atlēti metāmies uz dopinga pārbaudēm – Latvijas čempionātos tās notiek obligāti, vēl arī citās sacensībās. Šobrīd skaidrs – ja mazliet domā ar galvu, tad nelietosi.”

Taču šajā sporta veidā ir daudz alternatīvo organizāciju, kur valda savi likumi un dopinga pārbaudes nenotiek. Pērnajā pavasarī Pēteris Isajevs kļuva par pirmo latvieti, kurš guļus uzspieda 300 kilogramu smagu stieni. Tomēr par rekordu to nevar uzskatīt, jo viņš startē “pagrīdes” mačos. Nav grūti saprast, kas palīdzējis iegūt tik lielu spēku – Isajevs sociālajos tīklos pie katras bildes liek mirkļbirku “JeraLabs”, un tā ir kompānija, kas ražo anaboliskos hormonus. Latvijas Pauerliftinga federācijas sacensībās viņš startēja līdz brīdim, kad tika paziņots par pastiprinātām dopinga pārbaudēm.

“Oficiālajās federācijas sacensībās nestartēju tāpēc, ka tajās ir dopinga kontrole. Es startēju starp profesionāļiem, Krievijā var nopelnīt naudu, un tur visi ir vienādi,” Isajevs ir atklāts.

Jautāju viņam, kā tad paliek ar sporta ideāliem un godīgu cīņu. “Profesionālajā sportā tā ir tukša muldēšana. Visam ir kaut kas apakšā – jūs taču saprotat, ka kalnā ar divriteni mīties astoņas stundas pēc kārtas ar 50 km ātrumu stundā nav iespējams, ēdot makaronus. Bet cilvēki tam tic un viss ir forši. Tikai pēc tam olimpiskajās spēlēs redzam, ka ņem vecās analīzes un atrod aizliegtās vielas.” “JeraLabs” sponsorējot Isajevu, tāpēc viņš to reklamē: “Nevienu nespiežu lietot vai kaut ko darīt. Nesaskatu tur problēmu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Cik tad smadzeņu ir pašam Krūzem, ja viņš šeit reklamē steroīdu ražotājus..??

 2. Krūze, labāk pastāsti ko Tu pats lietoji savā “tīrajā” IPF federācijā un nemelo cilvēkiem. Tas ir smieklīgi!

 3. Pērnajā pavasarī 23 gadu vecumā mūžībā aizgāja pauerliftinga talants Reinis Kindzulis. Pirms došanās uz Arnolda Švarcenegera spēka sporta festivālu “Arnold Classic” Austrālijā viņam pēkšņi kļuva slikti, un pēc pāris dienām viņš nomira.

  Shvakais. arnijs jauniibaa, ja kas, arii rija steroiidus. Tad bija vienkaarshaaki laiki un po uz taadiem kultuuristiem, tas vispaar netika uzskatiits par sportu.

 4. šitam dopinga vietā iesmērējuši kaut kādu līdzekli transvestītiem: “Vienam vīrietim reiz pēc trim injekcijām radās veidojumi krūtīs – kā sievietei. “

  • Taas ir parastas sekas no ilgstoshas anabolikju paarlietoshanaas. Pirmkaart personiskie pauti atrofeejas un paliek zirniishu lielumaa, otrkaart, vairs nestaav, treshkaart saak augt pupi (steroiidi, ja par daudz, organismaa paarveidojas par sievishkjajiem dzimumhormoniem)

   Mediciinaa tas viss ir sen zinaams.

   • Smadzenes tev zirņa lielumā un olas iespiedis rāvējā, nestāv uz loģisko domāšanu kā normālam cilvēkam. Ielien vēl dziļāk bez vazelīna. Visiem lietotājiem ir ok. Lieliska ģimenes dzīve, kaudze ar bērniem un mīļākās ekstāzē. Tu ar savu atrofējošo morāli baidies pat pirtī ieiet, ka neierauga tavu mazo IQ, kas bailēs ir sarāvies zemesrieksta lielumā. Cerams, ka pēc šī tev beigsies orālà caureja.

 5. Kur pauverliftinga nelieto . Viena organizācija pasludināta par labo . ha Vispār pēdējos gados ir stiligi paziņot ,ka esi naturāl atlēts . Lieto tikai proteīnu ,trenējies ,guli .

Intervijas un apraksti
Viedokļi un komentāri
Video, foto
Draugiem Facebook Twitter Google+