×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. augusts, 2017
Drukāt

Es lietoju dopingu! Aizliegto vielu lietotājiem internetā ir forumi “pieredzes apmaiņai” (8)

Foto no Pētera Isajeva arhīvaFoto no Pētera Isajeva arhīva

Brīvi pieejams un populārs! Dopings Latvijas sportā ir nozīmīga problēma. Ir atlēti, kas ne tikai neslēpj savu “ēdienkarti”, bet to pat reklamē, citi – tirgo un īpaši nesatraucas, jo esam viena no retajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā par aizliegtu medikamentu izplatīšanu nav paredzēta kriminālatbildība.

Melnais rekords

Kritiskākā zona ir spēka sporta veidi. Pauerliftings ik gadu ir viens no līderiem pozitīvo analīžu skaita ziņā. “Mums ir lielākais pieķerto skaits, bet tas ir cīņas rezultāts,” uzsver Latvijas slavenākais pauerliftinga atlēts Mārtiņš Krūze. “Sapratām, ka kāja pūst – agrāk 25 līdz 30 procenti lietoja dopingu. Nācās amputēt, un tagad lielos vilcienos nelieto, mēs kā federācija šo sērgu esam izravējuši. Pirms trim četriem gadiem paši atlēti metāmies uz dopinga pārbaudēm – Latvijas čempionātos tās notiek obligāti, vēl arī citās sacensībās. Šobrīd skaidrs – ja mazliet domā ar galvu, tad nelietosi.”

Taču šajā sporta veidā ir daudz alternatīvo organizāciju, kur valda savi likumi un dopinga pārbaudes nenotiek. Pērnajā pavasarī Pēteris Isajevs kļuva par pirmo latvieti, kurš guļus uzspieda 300 kilogramu smagu stieni. Tomēr par rekordu to nevar uzskatīt, jo viņš startē “pagrīdes” mačos. Nav grūti saprast, kas palīdzējis iegūt tik lielu spēku – Isajevs sociālajos tīklos pie katras bildes liek mirkļbirku “JeraLabs”, un tā ir kompānija, kas ražo anaboliskos hormonus. Latvijas Pauerliftinga federācijas sacensībās viņš startēja līdz brīdim, kad tika paziņots par pastiprinātām dopinga pārbaudēm.

“Oficiālajās federācijas sacensībās nestartēju tāpēc, ka tajās ir dopinga kontrole. Es startēju starp profesionāļiem, Krievijā var nopelnīt naudu, un tur visi ir vienādi,” Isajevs ir atklāts.

Jautāju viņam, kā tad paliek ar sporta ideāliem un godīgu cīņu. “Profesionālajā sportā tā ir tukša muldēšana. Visam ir kaut kas apakšā – jūs taču saprotat, ka kalnā ar divriteni mīties astoņas stundas pēc kārtas ar 50 km ātrumu stundā nav iespējams, ēdot makaronus. Bet cilvēki tam tic un viss ir forši. Tikai pēc tam olimpiskajās spēlēs redzam, ka ņem vecās analīzes un atrod aizliegtās vielas.” “JeraLabs” sponsorējot Isajevu, tāpēc viņš to reklamē: “Nevienu nespiežu lietot vai kaut ko darīt. Nesaskatu tur problēmu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. No steroīdiem un augšanas hormoniem nemirts . Ne jau 17-gados. Varbūt velāk 60 gados, 70 gados. Es pats esmu lietojis ilgāk nekā šī puiša dzīve ilgst. Zinu daudzus kas ir lietojuši vel ilgāk par mani. Pazīstu arī 40 un 50 un 60 gadīgos kuri velaizvien izbauda anaboliķu priekšrocības. Un neviens vviņiem nesaka – tu izskaties ka drīz mirsi. Tieši pretēji, vienaudži viņus apbrīno – kā tu spēj saglaāties tik jauns ? Varu aicināt jebkuru ārstu mani pārbaudīt, lai šis nosaka cik tuvu pēkšņai nāvei es esmu.

  Tas tā nav un nebūs.

  Es vairāk pieļauju ka tika iespējams lietots Deksametazons (aptiekā 3-5 eur) , kas pamatīgi nookauj imūnsistēmu. Un pēcāk tika netīriem gadiem veikta intravenoza injekcija ar kaut vai sālsūdeni. Nesterilas Intravenozas injekcijas var , manuprāt, noindēt visu sistēmu pie nokautas imunitātes.

  Anaboliskajiem steroīdiem te ar to nav ne kāda sakara. Anaboliskie steroīdi un augšanas hormoni ir vieni no nekaitīgākajiem medikamentiem sportista un aptiekas arsenālā.
  Es labprāt pastrīdētos ar faktiem, ar jebkuru kurš tā neuzskata.

  Anaboliskie hormoni īpaši neatšķiras ar sieviešu kontracepciju. Vienā ir vīriešu hormons un to atvasinājumi un otrā ir sieviešu hormoni. Vai tad mums sievietes krīt kā mušas no savām hormonālajām tabletēm? Ja arī viss Gold Barbells godīgi pateiktu ka viņi visi lieto lietoja un lietos. Kapēc viņi nekrīt kā mušas uz palodzes? Tur nav problēma, beidziet rakt problēmu kur tās nav.

  Reiņa nāves iemesls ir jāmeklē citur. Protams pateikt ka vainīgi steroīdi, dopings – tas ir visātrākais, visefektīvakais un skaļākais paziņojums. Arstiem vieglāk ir pateikt kaut ko tādu nevis pateikt – mēs nezinam. Jo tad neviens nevainos ārstus bet visi vainos tak tos nelietīgos steroidus!

  Šitādas idiotiskas ažiotāžas nes tādu milzu dezinformāciju , tīrākās šausmas.

  Un arī citos rakstos rakstītais – ka steroīdus lietojoši vīrieši kļūšt milzīgi uzpūtušies agresīvi tēvaiņi utt. Kur jūs izraujat tādas muļķības ? Policijā, armijā, biznesā, valsts un pašvaldību iestādēs strādā cilvēki kuri lieto anaboliskos līdzekļus un sporto sava prieka pēc. Kur tad ir tie anaboliķus salietojušies sabiedrības teroristi?

  Citreiz esmu vienkārši šokēts dzirdēt gan no ārstu gan no citām augstām amatpersonām tik idiotiskus tekstus. Liekas ka viņiem maksā kāds par stulbību izdomāšanu.

  Un par tiem forumiem! Jāsaka PALDIES ka tādi ir. Ak jūs aitas, ak jūs padomju laika cilvēki. Visu jums aizliegt, visu uzspridzināt visu apturēt , nošaut un nobeigt. Viss kas jūs biedē un ir citāds un sarežģīts ir jāaizliedz.

 2. Cik tad smadzeņu ir pašam Krūzem, ja viņš šeit reklamē steroīdu ražotājus..??

 3. Krūze, labāk pastāsti ko Tu pats lietoji savā “tīrajā” IPF federācijā un nemelo cilvēkiem. Tas ir smieklīgi!

 4. Pērnajā pavasarī 23 gadu vecumā mūžībā aizgāja pauerliftinga talants Reinis Kindzulis. Pirms došanās uz Arnolda Švarcenegera spēka sporta festivālu “Arnold Classic” Austrālijā viņam pēkšņi kļuva slikti, un pēc pāris dienām viņš nomira.

  Shvakais. arnijs jauniibaa, ja kas, arii rija steroiidus. Tad bija vienkaarshaaki laiki un po uz taadiem kultuuristiem, tas vispaar netika uzskatiits par sportu.

 5. šitam dopinga vietā iesmērējuši kaut kādu līdzekli transvestītiem: “Vienam vīrietim reiz pēc trim injekcijām radās veidojumi krūtīs – kā sievietei. “

  • Taas ir parastas sekas no ilgstoshas anabolikju paarlietoshanaas. Pirmkaart personiskie pauti atrofeejas un paliek zirniishu lielumaa, otrkaart, vairs nestaav, treshkaart saak augt pupi (steroiidi, ja par daudz, organismaa paarveidojas par sievishkjajiem dzimumhormoniem)

   Mediciinaa tas viss ir sen zinaams.

   • Smadzenes tev zirņa lielumā un olas iespiedis rāvējā, nestāv uz loģisko domāšanu kā normālam cilvēkam. Ielien vēl dziļāk bez vazelīna. Visiem lietotājiem ir ok. Lieliska ģimenes dzīve, kaudze ar bērniem un mīļākās ekstāzē. Tu ar savu atrofējošo morāli baidies pat pirtī ieiet, ka neierauga tavu mazo IQ, kas bailēs ir sarāvies zemesrieksta lielumā. Cerams, ka pēc šī tev beigsies orālà caureja.

 6. Kur pauverliftinga nelieto . Viena organizācija pasludināta par labo . ha Vispār pēdējos gados ir stiligi paziņot ,ka esi naturāl atlēts . Lieto tikai proteīnu ,trenējies ,guli .

Draugiem Facebook Twitter Google+