×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2014
Drukāt

ES likumdevēji sāk smagas pārrunas par jauno banku kontroles sistēmu

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa03772596 A general view shows members of the European Parliament voting during a plenary session in the plenary room of the European Parliament in Strasbourg, France, 03 July 2013, about reforming the structure of the EU banking sector. EPA/PATRICK SEGGET

Eiropas Parlaments (EP) trešdien sāka pārrunas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par jaunās banku kontroles sistēmas ieviešanu, lai novērstu finanšu krīžu atkārtošanos.

Vienošanos nepieciešams panākt līdz maijā paredzētajām EP vēlēšanām.

EP ziņojumā, kurā tiek prognozēts, ka šīs pārrunas būs smagas, norādīts, ka dalībvalstu “nostājas ir atšķirīgas, parlamenta locekļiem uzsverot, ka šo sistēmu nedrīkst apgrūtināt vai iedragāt slepenas politiskās vienošanās”.

ES finanšu ministri decembra beigās beidzot vienojās par Kopīgu mehānismu banku finanšu problēmu risināšanai (SRM), kas likvidēs grūtībās nonākušās bankas, pirms tās paspējušas nodarīt pārāk smagu postu.

SRM veido banku savienību kopīgi ar Vienotās uzraudzības mehānismu (SSM), ko pārraudzīs Eiropas Centrālā banka.

Kad decembrī tika panākts šis apstiprinājums, EP prezidents Martins Šulcs brīdināja, ka ES līderus sagaida “ļoti ilgas pārrunas” ar likumdevējiem par jauno banku kontroles sistēmu, jo “tā ir ļoti tālu no tā”, ko EP bija cerējis sagaidīt.

Paredzams, ka Eiropas banku savienība darbību sāks no 2015.gada un pakāpeniski tiks ieviesta desmit gadu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+