×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

ES mājā – diskusija par kultūras renesansi Eiropā

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmdien, 15. septembrī, plkst.18 Latvijā augstu vērtēti savas nozares profesionāļi pēc Eiropas Komisijas pārstāvniecības aicinājuma piedalīsies “Eiropas stāsta” turpinājuma rakstīšanā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Diskusijā “Jauns vadmotīvs Eiropai” piedalīsies kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, radiožurnālists Toms Grēviņš, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, dzejniece Māra Zālīte, Latvijas Insitūta direktore Kārina Pētersone, mūziķi Jānis Šipkevics, Ieva Akuretere un citi, diskusiju vadīs žurnālists Edijs Bošs. Diskusiju tiešraidē varēs vērot mājas lapā www.esmaja.lv.

“Tas ir kā grāmatā – stāsts nevar būt tikai pirmajās lapās, lai cik skaistas tās arī nebūtu. Mums stāsts jāturpina, ir jāturpina rakstīt šo tagadnes un nākotnes grāmatu. Tāpēc mums vajadzīgs jauns vēstījums par Eiropu,” 2013. gada aprīlī, Briselē atklājot iniciatīvu “Jauns vēstījums par Eiropu” sacīja sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

Jau 2012. gadā Eiropas Parlaments un Ž.M. Barrozu bija aicinājuši aizsākt diskusijas un izstrādāt jaunu vēstījumu par Eiropu visiem iedzīvotājiem. Atsaucoties šim aicinājumam, izcilas Eiropas valstu kultūras, mākslas un zinātnes personības izstrādāja deklarāciju, kurā aicina uz zinātnes un mākslas renesansi Eiropā.

Gada laikā dažāda līmeņa diskusijas par jauno vēstījumu par Eiropu notikušas daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Beļģijā, Polijā, Itālijā un Vācijā. Diskusija “Jauns vadmotīvs Eiropai” Latvijā notiks pirmo reizi un tās rezultāts būs ieguldījums kopīgā ES dalībvalstu diskusijā par Eiropas nākotni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+