Laukos
Politika

ES mājā diskutēs par pārtikas dubulstandartu problēmu0

LETA/AFP

Rīģā, Eiropas Savienības (ES) mājā 12.janvārī plkst.11 norisināsies diskusija par Eiropas preču duālo kvalitāti un turpmākajiem soļiem preču divējādās kvalitātes novēršanā, informēja Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojā Latvijā.

Diskusijā klātesošie apspriedīs EP nākamos soļus preču divējādās kvalitātes novēršanā, Eiropas Komisijas (EK) rīcības plānu, lai veicinātu viena zīmola preces vienādas kvalitātes atbilstību visās ES valstīs, Austrumeiropas, tajā skaitā Latvijas iespējas novērst nevienlīdzīgu pieeju preču kvalitātē, kā arī iespējamos ražotāju un patērētāju interešu konfliktu un risinājumu scenārijus.

Pasākumā piedalīsies EP deputāte Inese Vaidere (V), EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Andris Kužnieks, Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Dace Ugare, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas pārstāvis Pēteris Liniņš.

Kā ziņots, EK pērn novembrī pieņēmusi vadlīnijas, kuru mērķis ir palīdzēt valstīm efektīvāk izmantot spēkā esošos tiesību aktus ES pārtikas un patērētāju tiesību aizsardzības jomā, lai konstatētu un novērstu nepamatotus “dubultos” standartus.

EP Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komiteja ierosinājusi veikt pilotprojektu par vienotu zīmolu pārtikas un nepārtikas preču kvalitātes salīdzināšanu ES dalībvalstīs. EK neizslēdz nepieciešamību grozīt ES likumdošanu, ja nacionālo valstu atbildīgas institūcijas netiks galā ar šiem jautājumiem.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv