×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

ES mājā — lietuviešu filma par leģendāro roka grupu “Antis”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

''Kā mēs spēlējām revolūciju''

Eiropas Savienības (ES) mājā ceturtdien, 14.novembrī, notiks Lietuvas kino vakars, kura laikā plkst. 17:30 būs skatāma jaunās lietuviešu režisores Ģiedres Žicķītes dokumentālā filma “Kā mēs spēlējām revolūciju”.

Filma  stāsta ”par leģendārās roka grupas „Antis“ gaitām 80.-to gadu vidū, un tā parāda, kā jauneklīga enerģija, drosme, stiprs, ass un trāpīgs vārds, dziesma pamodināja no sastinguma Lietuvu. Filma uzņemta 2011.gadā, un tā saņēmusi lielu kritiķu atzinību,” teikts mājaslapā www.esmaja.lv.

1986. gadā grupai „Antis” un tās līderim Aļģirdam Kaušpēdam radās ideja sarīkot „Roka maršu”, muzikālu pasākumu, kas dotu iespēju tajā laikā pagrīdē esošām lietuviešu roka grupām iziet dienas gaismā un iepazīstināt ar savu daiļradi plašāku sabiedrību.

”Pirmais „Roka maršs” tika sarīkots 1987. gadā. Tajā bez grupas „Antis” spēlēja arī grupas „Bix”, „Katedra” un Lietuvas panku tēvs Nerijus Pečūra ar grupu „Už Tėvynę”. Šis pasākums izraisīja apvērsumu ne tikai muzikālajā, bet arī politiskajā Lietuvas dzīvē. Tas kļuva par lietuviešu patriotisma katalizatoru. Nav brīnums, ka 1988. gadā „Roka maršs” atklāti atbalstīja Lietuvas Sajūža iniciatoru grupu un lietuviešu centienus atjaunot neatkarīgu valsti. „Roka marša” koncertu laikā visā Lietuvā skanēja Lietuvas himna, plīvoja tūkstoši Lietuvas karogu. Tauta modās,” atgādina organizatori.

Filma būs skatāma lietuviešu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Pasākums ir bez maksas. Otrs Lietuvas kino mākslai veltītais pasākums notiks 12.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+