×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

ES mājā rādīs filmu “Pirmie” par Somālijas bēgļiem

Autors: LETAAutors: LETA

Bēglis no Somālijas Huseins diskusijas laikā jauniešiem par iecietības veicināšanu pret bēgļiem un imigrantiem stāsta, kādēļ pameta savu dzimteni.

Pirmdien, 2.decembrī, pulksten 17:30 ES mājā Rīgā būs skatāma šogad tapusī režisora Kaspara Gobas dokumentālā filma ”Pirmie”.

Režisors Kaspars Goba ar filmu vēlējies parādīt, ka : “tas, ka patlaban pie mums nenotiek karš, ir liela vērtība. Un tie cilvēki, kuri baisu apstākļu dēļ bijuši spiesti pamest savas mājas, ir pelnījuši izpratni no mūsu puses.”

Filmā stāstīts par septiņiem bēgļiem, kas no Somālijas ieradās Latvijā 2006.gada vasarā. Gadu pavadījuši nelegālo imigrantu centrā, viņi nonāca uz ielas – bez dokumentiem, bez iztikas līdzekļiem, bez valodas zināšanām.

Pirms filmas seansa apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas producenti Ievu Gobu un MEDIA Desk informācijas centra vadītāju Leldi Ozolu.

Pasākums tiek organizēts ES mājas tematiskā mēneša ietvaros – novembrī un decembrī paša uzmanība tiek veltīta Eiropas Savienības vērtībām un ES dalībvalstu kultūras dažādībai.

Pasākums būs bez bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+