×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

ES migrācijas sistēmas glābšanai atlikušas desmit dienas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības migrācijas, iekšlietu un pilsonības lietu komisārs Dimitris Avramopuls.

Eiropas Savienībai (ES) ir laiks līdz 7.marta samitam ar Turciju, lai samazinātu imigrantu skaitu, kas ierodas Eiropā, pretējā gadījumā bloka migrācijas sistēma “salūzīs pilnīgi”, ceturtdien brīdināja ES migrācijas komisārs Dimitris Avramopuls.

“Nākamo desmit dienu laikā mums uz vietas ir vajadzīgi taustāmi un skaidri rezultāti. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka visa sistēma salūzīs pilnīgi,” pēc ES iekšlietu ministru sanāksmes preses konferencē sacīja komisārs.

ES amatpersona arī brīdināja, ka Grieķijā vai nelegālo imigrantu Balkānu maršrutā drīzumā var izraisīties humāna krīze.

“Situācija ir ļoti kritiska. Humānās krīzes iespēja ir ļoti reāla un ļoti tuvu,” sacīja Avramopuls.
Viņš arī mudināja ES dalībvalstis strādāt kopā un izvairīties no “vienpusējiem soļiem”, tādiem kā robežkontroles ieviešana uz ES iekšējām robežām un ierobežojumu noteikšana patvēruma pieteikumu skaitam, kā rezultātā tūkstošiem nelegālo imigrantu iestrēguši starp dalībvalstīm.

“Mēs nevaram turpināt centienus risināt [šo problēmu] ar vienpusējiem, divpusējiem un trīspusējiem soļiem, rezultāti jau ir redzami,” sacīja Avramopuls.

“Mums ir kopīga atbildība – mums visiem – mūsu kaimiņvalstu – kā ES, tā ārpus ES esošo – priekšā, bet arī izmisušo cilvēku priekšā,” uzsvēra komisārs.

Atbilstoši ES robežaģentūras “Frontex” datiem nelegālo imigrantu skaits, kuri pērn ieradušies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ”“Mums ir kopīga atbildība – mums visiem – mūsu kaimiņvalstu – kā ES, tā ārpus ES esošo – priekšā, bet arī izmisušo cilvēku priekšā,” uzsvēra komisārs.”
    Cien. komisārs kļūdās – tas kurš uzsauc krogus svētkus arī maksā. ►• Tas galvenokārt Merkelei ar Welcome. Lai neaizmirstos arī Latvijā ir 160 – no kuriem vajadzētu piedzīt maksu…
    Kad ES sapratīs un nosauks tā personas, kuras uzsauca šīs revolūcijas un kariņus arābu pasaulē. Nu nemeklējiet arābu pasaulē , bet tepat savās zemēs un pie reizes paskatieties uz zemi, kur saule aust…
    Protams, kara bēgļiem ir jāpalīdz un ES jādibina miers tajās arābu zemēs – kad zupas katliņš vāroties iet uz plīts – nav jābļauj un jāsklauka plīts, bet jāsamazina, jādzēš uguns ( tik vien tā prāta vajag…).

Draugiem Facebook Twitter Google+