×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

ES militārajai integrācijai nav jādublē NATO (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuva neatbalstīs priekšlikumus padziļināt Eiropas Savienības militāro integrāciju, ja piedāvātie risinājumi dublēs NATO funkcijas, paziņojusi prezidente Daļa Grībauskaite.

“Lietuvas, Baltijas valstu un lielākās valstu daļas nostāja ir tāda, ka nevar būt nekādas dublēšanās ar NATO struktūrām un nevar būt kaut kas jauns, kas varētu noliegt NATO esamību. Visus tāda veida priekšlikumus mēs bloķēsim,” viņa teica. Pēc Grībauskaites teiktā, ES valstis padziļinās savu bruņoto spēku sadarbību dažādās jomās, bet tas nedrīkstētu nozīmēt jaunu militāro struktūru veidošanu ES formātā. Analītiķi atzīmē, ka tāda struktūra varētu mazināt ASV ietekmi uz Eiropas drošību, bet tas būtu izdevīgi dažām Rietumeiropas valstīm, kas ieņem maigāku nostāju attiecībā pret Krieviju. Šādu ideju īpaši atbalsta Francija, kamēr Britānija tādu iespēju noraida, bet tagad, pēc britu balsojuma par izstāšanos no ES, šis jautājums var atkal atgriezties ES darba kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kāpēc jādublē NATO? ES pašai ir savas problēmas, kuras NATO gan nerisinās, bet to mierīgi varētu atrisināt ES kopējie bruņotie spēki, piem. ROBEŽU DROŠĪBA PRET IMIGRANTIEM, ko tagad risina katra ES valsts saviem spēkiem?! Tad atkristu savstarpējās vārdu “spēles” un apvainojumi, kā piem. Lihtenšteinas ārlietu ministra, Ungārijas situācijas nezinātāja, MURGI!!!

  2. ĻOTI LABI IZTEIKTA LIETUVAS PREZIDENTES DOMA – SKAIDRI UN ATKLĀTI!!! PALDIES PAR PRECIZITĀTI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+