×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

ES ministri aicina pasauli atbalstīt pārmaiņas Ukrainā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

An opposition protester holds a picture of newly freed Ukrainian opposition icon Yulia Tymoshenko as she delivers a speech during a rally at Independence Square in Kiev on February 22, 2014. Newly freed Ukrainian opposition icon Yulia Tymoshenko received a rapturous welcome on Independence Square on February 22, 2014, declaring "You are heroes, you are the best of Ukraine" to the 50,000-strong crowd before breaking down in tears. The latest developments in the ex-Soviet nation's three-month political crisis came after protesters took control of Kiev's charred city centre and seized Yanukovych's lavish residence on a day of dramatic twists and turns. AFP PHOTO / PIERO QUARANTA

Eiropas Savienības valstu ministri svētdien, 23.februārī, apsveikuši pārmaiņas Ukrainā un aicinājuši pasauli sniegt tām reālu atbalstu.

Kā savā tvitera kontā raksta Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts, jaunajai Ukrainas valdībai būs nepieciešami “radikāli starptautiskā atbalsta pasākumi”, turklāt ir svarīgi rīkoties ātri.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs tviterī norāda, ka apspriedis šādas palīdzības nepieciešamību ar savu Polijas kolēģi Radoslavu Sikorski.

Tikmēr pats Sikorskis paudis pārliecību, ka notikumi Kijevā, pretēji prezidenta Viktora Janukoviča apgalvojumam, nav uzskatāmi par valsts apvērsumu. “Apvērsuma nav. Valdības ēkas tika pamestas. Parlamenta spīkers ievēlēts likumīgi,” viņš raksta.

Vācijas valdības pilnvarotais pārstāvis attiecībām ar Krieviju un ES Austrumu partnerības valstīm Gernots Erlers mudinājis ES steidzami sniegt Ukrainai finansiālo palīdzību, lai nepieļautu tās bankrotu, vēsta “Deutsche Welle”.

Arī ASV un Starptautiskais valūtas fonds (SVF) 23.februārī pauda gatavību atbalstīt Ukrainu, lai palīdzētu tās ekonomikai atgūties no krīzes.

Kā preses konferencē Sidnejā 20 pasaules attīstītāko valstu grupas (G20) apspriedes laikā paziņojis ASV finanšu ministrs Džeikobs Lū, pēc Ukrainas parlamenta balsojuma par prezidenta Viktora Janukoviča atstādināšanu viņš runājis ar Krievijas finanšu ministru Antonu Siluanovu.

“ASV sadarbībā ar citām valstīm ir gatava palīdzēt Ukrainai tās centienos atgriezties uz demokrātijas, stabilitātes un izaugsmes ceļa,” norādījis Lū. “Mēs ceram, ka vardarbības izbeigšanās Ukrainā palīdzēs izveidot daudzpartiju tehnokrātu valdību, kas būs gatava veikt nepieciešamās ekonomiskās reformas.

SVF izpilddirektore Kristīne Lagarda pēc G20 apspriedes norādīja, ka fonds ir gatavs palīdzēt savai dalībvalstij Ukrainai. “Ja Ukrainas varas iestādes vērsīsies pēc SVF atbalsta, vai nu tās būtu politiskas konsultācijas vai finansiāls atbalsts līdztekus diskusijām par ekonomiskajām reformām, mēs esam gatavi to sniegt,” viņa sacīja.

Joprojām nav skaidrs, vai Krievija piešķirs Ukrainai otro aizdevuma maksājumu, kas 21.februārī tika iesaldēts. Ukraina no Krievijas jau ir saņēmusi pirmo aizdevuma maksājumu trīs miljardu dolāru vērtībā, tomēr otrā maksājuma iesaldēšana ir notikusi Ukrainai ļoti nepiemērotā brīdī, kad politiskā krīze dziļi ietekmējusi arī ikdienas dzīvi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+