Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
6. marts, 2015
Drukāt

Es nācu pie jums ar jaunu veidu. Saruna ar tām, kas pieskārušās Aspazijas tēlam

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Aspazija radīja ne tikai Raini. Ar “tiesību uz manu lepno es”, ar dzejas un lugu tēliem viņa veicināja modernās sievietes rašanos. Te nu viņas ir – brīvas izvēlēties, kā dzīvot, brīvas radīt. Saruna ar tām, kuras  pieskārušās Aspazijas tēlam.

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā Jura Podnieka studijā top īsfilmu sērija “Domasspēks” (režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs). 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades. Tā Eiropa iepazīst abu dižgaru idejas. Pirmās sērijas var noskatīties Latvijas prezidentūras tīmekļa vietnē “www.eu2015.lv”

Stiprā Aspazija un stiprā Eva

Kāpēc filmā “Domasspēks” Aspazijas tēlā iejūtas kultūras žurnāliste Eva Ikstena-Strapcāne? Tāpēc, ka filmas veidotāji vēlējās redzēt mūsdienu Aspaziju – košu, enerģisku, sabiedriski aktīvu. Jau trīspadsmit gadu vecumā Eva sāka darbu LTV raidījumā “JuniorsTV”, ar domubiedriem nodibināja jauniešu organizācijas “Latvijas Sarkanais Krusts” un “Jaunie vanagi” nodaļas Olainē. Deviņpadsmit gados kļuva par Latvijas Jaunatnes padomes prezidenti, jaunāko Eiropā. Līdztekus darbam jaunatnes politikā strādāja Bērnu un ģimenes lietu ministrijā un vēlāk Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietu sekretariātā. Studēja filozofiju LU, tālāk maģistrantūras studijas Viskonsinas Universitātē ASV. 2009. gadā kopā ar Ināru Kehri izveidoja projektu “Jauniešu ministru kabinets”. Eva darbojas brīvprātīgo labdaru organizācijā “Mazā kavalērija”, kur spēlē vijoli. Veido dokumentālus stāstus raidījumam “Momentuzņēmums”, veido kultūras ziņas. Ir viena no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” dibinātājām un valdes locekle biedrībā “Ascendum”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko, garīgo un sociālo augšupeju, atbalstot kultūru zinātni, izglītību un pilsonisku sabiedrību.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+