×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. augusts, 2014
Drukāt

ES nedēļas laikā sagatavos jaunas sankcijas pret Krieviju (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas prezidents Petro Porošenko (no kreisās) un Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

Eiropas Savienības (ES) līderi uzdevuši ekspertiem nedēļas laikā sagatavot pret Krieviju sankcijas, kas tai varētu tikt noteiktas Maskavas pret Ukrainu īstenoto pasākumu dēļ, 31.augustā pēc ES dalībvalstu līderu samita sanāksmes paziņoja Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

Līderi ir “gatavi spert tālākus būtiskus soļus, ņemot vērā to, kā situācija attīstīsies uz vietas”, pēc sarunām Briselē sacīja van Rompejs, piebilstot, ka līderi pieprasījuši Eiropas Komisijai (EK) “steidzami veikt sagatavošanas darbus”.

“Pēdējo trīs dienu laikā situācija ir dramatiski eskalējusies,” sacīja van Rompejs. “Mūsu pūliņiem tagad ir jābūt vērstiem uz to, lai apturētu asinsizliešanu.”

“Visi ļoti labi saprot, ka mums ir jārīkojas ātri, ņemot vērā situācijas attīstību uz vietas un traģisko pēdējo dienu dzīvības zaudējumu,” sacīja van Rompejs.

Vācijas kanclere Angela Merkele norādīja, ka jaunās sankcijas tiks noteiktas uz jau esošo soda pasākumu bāzes, kas pamatā skar finanšu pakalpojumus, bruņojuma un enerģētikas jomas.

Latvijas premjerministre Laimdota Straujuma (V) pēc Eiropadomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka Eiropadome ir lūgusi EK vienas nedēļas laikā izstrādāt sankciju priekšlikumus.

“Šajās sankcijās kā īpašu punktu mēs atzīmējām, ka ir nepieciešamas papildu sankcijas konkrētām institūcijām un privātpersonām, kas ir atbildīgas par notikumiem Krimā, Donbasā, Doņeckā un citās Ukrainas vietās, kur ir izveidotas republikas,” skaidroja premjerministre.

Tāpat viņa norādīja, ka Eiropadome atbalstījusi Ukrainas prezidenta Petro Porošenko miera plānu un uzsvērusi, ka tas ir jāievieš bez kavēšanās.

“Tur ir atsevišķi punkti – robežas drošība, prasība nekavējoši atbrīvot visus gūstekņus un no Ukrainas izvest visus Krievijas kareivjus,” sacīja Straujuma, piebilstot, ka Ukraina tiks arī atbalstīta ar humāno palīdzību.

Eiropadome ir arī atbalstījusi EK rīcību saistībā ar Krievijas noteiktajām sankcijām lauksaimniecības sektoram un lūgusi EK ieviest nepieciešamos papildpasākumus.

Vaicāta par diskusiju gaitu, premjerministre atzina, ka tās bija ļoti saspringtas, jo dalībvalstīm bija dažādi viedokļi, taču Eiropadome ir vienota, un visas valstis ir atbalstījušas šādu redakciju.

“Mēs pieņēmām stingrāku dokumentu, nekā sākotnēji tas bija sagatavots. Neviens neiebilda, neviens neatturējās,” sacīja Straujuma, norādot, ka neviena valsts neiestājās par militāru iejaukšanos Ukrainas konfliktā.

Krievijas karaspēka regulārās daļas trešdien, 27.augustā, iebruka Ukrainas teritorijā un ieņēma Novoazovskas pilsētu Azovas jūras piekrastē. Piektdien krievu tanki jau bija pie Ukrainas Azovas jūras lielākās pilsētas Mariupoles.

NATO augsta ranga amatpersona ceturtdien, 28.augustā, atzina, ka Krievijas karavīru skaits Ukrainā “krietni pārsniedzis tūkstoti”.

Krievijas regulārās armijas karavīri atbalsta krievu algotņu un viņu vietējo līdzskrējēju bandas, cīnās kopā ar tām un to rindās, norādīja amatpersona.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kā Kubu, šo fašistisku diktatoru pilnīgi ir jāizolē.
    Un tas jādara nekavējoties, citādi trešais pasaules karš ieies nākošajā stadijā, kad atpakaļ ceļa nebūs, miljoniem nevainīgu cilvēku ies bojā.

  2. Sankcijas izstrādās nedēļas laikā! Liekās, pēc nedēļas tas vairs nevienu, it sevišķi Putinu neinteresēs.

  3. cilveeki mirst ne pa dienam bet katru minuuti ,a sie veselu nedelju gaidiis!!

  4. Vai tiešām Eiropā visi politiķi ir galīgi apdauzīti idioti ??? Vai arī visus Eiropas pilsoņus vinī uzskata par idiotiem??? Pusgada laikā nevarēja izdomāt 1,2,3 līmeņa sankcijas pret slepkavu Putinu un viņa bandu?? Divkosīgās un melīgās Merkeles darbība ir stipri aizdomīga, Olands par visu varu grib notirgot savus “Mistral”,lai Putins varētu vēl paslepkavot jau īstos eiropiešus ! Tas viss ir vienkārši baismīgi,ko Eiropas politiķi gatavo mums, vienkāršiem cilvēkiem ! Un tagad VESELU nedēļu spriedīs par sankcijām ,bet Putins turpinās slepkavot un ne tikai karavīrus ,bet arī bērnus un sievietes! Bet šie tik spriedīs !!!

  5. Vai tā ir sakcijas – šnabja nepirkšana no Krievijas? Lēts teātris… Noņemiet vīzas un Krievijas pilsoņiem uz Krieviju – tās ir sankcijas…

  6. Manupraat,ir skaidri redzams,ka taas sankcijas neko neatrisina…Nesaprotu tikai vienu,kaa viens cilveeks,var dancinaat visu pasauli un neviens nevar vinju aptureet?!

Draugiem Facebook Twitter Google+