×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. maijs, 2016
Drukāt

Māris Antonevičs: “Es neesmu Ušakovs!” (25)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Var pievest zirgu pie ūdens, bet nevar viņu piespiest dzert. Tuvojoties 11. Saeimas vēlēšanām, “Vienotībā” (vai pareizāk – kādā tās daļā) bija noskaņas, ka nākamajā valdībā varētu aicināt “Saskaņu”. Aktīvākais šīs idejas popularizētājs partijā bija Edgars Jaunups, kurš neslēpa, ka šo domu lolo jau labu laiku un labprāt redzētu “Vienotību” sēžam arī blakus Ušakovam Rīgas domē. Vēl mērķtiecīgāk, gluži kā ar tanku, to vēlējās panākt jaunizveidotā Zatlera Reformu partija (brīžiem pat radās iespaids, ka tas ir šīs partijas galvenais mērķis, ko neīstenojusi tā ātri vien degradējās). Politiski šāds solis gan bija riskants, jo atšķirībā no abu partiju spices vēlētājiem tas bija nepieņemami. Vajadzēja kādu demonstratīvu apliecību, ka šī vairs nav tā “Saskaņa”, kas skatās Maskavas virzienā un īsti pat nav gatava atzīt Latvijas valsts pamatus. Bija vajadzīgs tāds neliels priekšnesums – zirga pievešana pie ūdens, lai visiem rastos iespaids, ka viņš dzer. Kā intervijā žurnālam “Playboy” izteicās tas pats Jaunups: “Protams, sadarbībā ar “Saskaņu” ir riski. Ir pamatotas bažas un ļoti daudz jautājumu. Viens no tiem: kāpēc ir problēmas atzīt Latvijas okupācijas faktu? Nilam Ušakovam prasīju, vai viņš spēj iedomāties, ka, piemēram, Izraēlā uz varu varētu pretendēt partija, kura uz jautājumu, vai bija holokausts, atbildētu: nu, kaut kas jau tur bija, bet tas lai paliek vēsturniekiem.”

Tad pirmsvēlēšanu dienā kādā ārvalstu vēstnieku sanāksmē daži bija saklausījuši, ka Ušakovs kaut ko esot angļu valodā nomurminājis par “50 okupācijas gadiem”. Ironiski, ka tobrīd šo ar knīpstangām izspiesto frāzi daži uztvēra kā “Saskaņas” politikas maiņu. Nekas cits par to neliecināja – ar saviem vēlētājiem krievu valodā Ušakovs par okupāciju pat nebija domājis runāt, savukārt latviešu auditorijai bija paredzēta hibrīd­versija – Latvija esot iekļauta PSRS pret savu gribu un… tālāk jau paši domājiet, ko tas nozīmē.

Ik reizi, kad tiek spriests par padomju varas noziegumiem, N. Ušakovs un viņa kolēģi ieņem pozu, ka šos jautājumus labāk ātrāk aizmirst un nerunāt, savukārt PSRS un Krievijai ideoloģiski tuvās tēmas tiek uz nebēdu izmantotas savām politiskajām vajadzībām. Kulminācija, protams, ir ikgadējais 9. maija pasākums, kur Ušakovs ir pirmajās rindās. Un viņu nemaz netraucē, ka apkārt ir pilns svinētāju, kas vicina Krievijas karogus, lieto PSRS simboliku un dažreiz pat tautu slepkavas – Staļina – bildes. Kāpēc gan savās slavenajās 9. maija uzrunās “Saskaņas” līderis ne reizi nav klātesošos aicinājis nosodīt abas totalitārās varas, kas pastrādāja noziegumus Latvijā? Kāpēc Ušakovs to nekad nav teicis savās intervijās Pirmajam Baltijas kanālam vai laikrakstam “Vesti”? Varbūt tāpēc, ka pie “uzvaras” pieminekļa ir īstais Ušakovs, bet latviešu auditorijai tiek demonstrēta kartona bilde – tāda, kas speciāli radīta, lai no šīs politiskās vides izspiestu lielāku labumu – augstu reitingu, lielāko frakciju Saeimā, varu Latvijas galvaspilsētā un vairākās citās pašvaldībās, draugus Eiropā…

Pēdējās dienās ir daudz apspriesta Ušakova bēdīgi slavenā interneta sociālajos tīklos publicētā karikatūra, kas ne vien noliedz okupācijas faktu, bet izsmej to. No zīmējuma izriet, ka Latvija pati sev 1940. gadā iebāzusi sprunguli ritenī, bet tagad rēķina okupācijas režīma radītos zaudējumus. Ja tas tiešām būtu vien neveik­smīgs joks, kādi dažreiz pasprūk sociālo tīklu lietotājiem, Ušakovs to ātri būtu izdzēsis un atvainojies par pārpratumu. Taču viņš turpina uzstāt, ka viss ir tieši tā, kā domājis. Tiek mobilizēti viņa atbalstītāji, ieskaitot Krievijas medijus. Vienīgā, kas “pareizi” māk iztulkot N. Ušakova jokus un par tiem gardi pasmieties, protams, ir viņa dzīvesbiedre Iveta. “Karikatūra vispār neskar pagātni,” viņa pārliecināta. Skar gan, un cilvēki tā to redz.

Protams, tautas ciešanas un netaisnību nav iespējams izteikt naudā, taču diemžēl nav arī citas mērvienības, kā to izdarīt. Bet aizmirst to nedrīkst. Ja Rīgas mērs to nesaprot, tad atliek vien secināt: “Es neesmu Ušakovs!”

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. DIEMŽĒL RIEBEKĻU PILNA LATVIJA!!!

 2. Latvija rusofobija tagt ir kluvusi par parastu dienas pradibu-nekaunas un bezgozi,labi jums ir smadzenes izskalojusi amerikanu demokrati.

 3. kā par laimi es arī ne!

 4. Ja latvietim ar krievu jārunā krieviski, tā ir saskaņa. Ja grafistam ar latvieti jārunā latviski, tā ir diskriminācija.

 5. Мой совет Марису. Достаньте из шкафа свою эссесовскую форму, она вам очень к лицу. И по форме, и особенно по содержанию. Мундир штандартерфюррера подойтёт вам идеально.
  Также напоминаю вам и другим комментаторам, что мы живём в двух общинной стране, по факту. Стоит ли нам всем заниматься взаимным разжиганием ненависти?! Может лучше попытаться понять друг друга? У этой страны нет и не может быть будущего, если мы будем ненавидеть друг друга.

  • grafistam ļoti piestāvētu NKVD vai KGB triecinnieka forma ar naganu pie sāniem un nagu maucamām stangām
   galifē bikšu kabatās, vienmēr pa rokai turēt VKPB vēstures īso kursu,bet dzīvokļa sienas rotāt ar Višinska, Ždanova,Suslova,Staļina un citu ievērojamu krievu valstsvīru portretiem.

   • А у вас наверняка «Майн кампф» вместо библии и потретик адольфика вместо иконы.

    • Все большее число российских аналитиков, в России и за рубежом, стали называть режим Владимира Путина «фашистским». И они не используют термин случайно или как форму осуждения. Они подразумевают, что Россия Путина действительно соответствует признакам фашизма и напоминает Италию Муссолини или Гитлеровскую Германию.

     • оставались бы на свободе все эти аналитики в таком случае?

     • Ваше право так считать. Но вот был бы он таким на самом то деле? Как долго оставались бы на свободе все эти аналитики в таком случае?

  • Latviešu portālos jāraksta latviski, tas tev vēl nav zināms, un, izbeidz lietot nodrāztās frāzes par fašistiem , laikam tas saprašanas līmenis ir tik zems, ka var tikai atkārtot dzirdētas izteikumus.

 6. Ušakovs gribētu, lai Latvijas okupācijas gados visa tauta tiktu pārvērsta par MANKURTIEM, kas neatceras pagātni, bet sapņo par kremļa satelītu – Saskaņas- solīto Saules pilsētu

 7. Rets politiķis nemēdz kļūdīties,sevišķi,ja vienlaikus jāsēž uz diviem zirgiem.Nu gadījās latviešu bērītim paklupt,bet tādēļ jau nenodos savus vēlētājus.Kremļa kārts vēl ir pietiekami spēcīga un var noderēt.Nepārprotami,ka ar maniem (mūsu)nedraugiem ir noslēgta nerakstīta vienošanās un sīks klupiens galamērķi nemainīs.

  • kāpēc "nerakstīta" Atbildēt

   Sadarbības līgums ar VK ir noslēgts pilnīgi oficiāli ar visiem parakstiem un zīmogiem.Turklāt neviena no pusēm negrasās to lauzt.Kā var to nezināt?

 8. Vai tiešām kāds uz mirkli domāja,ka Ušakovs ir bijis savādāks? Cik naivi!Viņš labprāt no Rīgas un Latvijas izraidītu visus latviešus ,droši vien ,sievu ieskaitot,jo nav ne pirmā ,ne pēdējā.

  • Вот лично вам, вообще вредно думать! Вы такую чушь несёте, ужас просто.

 9. Ušakovs ir Ušakovs, sava tēva, PSRS armijas oficiera un Krievijas dēls, kas bauda tēvu tēvu iekaroto zemju labumus un cenšas tos nosargāt līdz otrai tā Kunga Staļina, kas Krievijā jau parādījies Putina veidolā, atnākšanai.
  Jautājums ir, kas ir neatkarīgās Latvijas prezidents Vējonis, kas ir visi šīs valsts priekšstāvji, kas nekādi nereaģēja uz ņirgāšanos par Staļina upuru piemiņu, kas 4. maijā svinēs kopā ar Ušakovu. Kas tā vietā, lai prasītu atbildību no DP par Kremļa partijas filiāles darbošanos Latvijā, sapņo par koalīciju ar SC?

  • 4.maijā Ušakovu jāizsvilpj Atbildēt

   Visur, kur dodas Ušakovs, ir jāuzstāda šāds plakāts ar karikatūrām: 1.kadrs- vatņiki 9.maijā izvaro X. pilsētas mēra sievu un biroja vadītāju, bet kadrā parādīts, ka, pēc X.pilsētas mēra domām, cietusī pati iebāž riepā sprunguli un nogāžas zemē; 2.kadrs – cietusī, guļot uz zemes, mokās sāpēs un cieš; 3.kadrs ar X.pilsētas mēra komentāru – vot, maita, pati iebāza sprunguli, pati nokrita zemē un vēl atļaujas pieprasīt materiālo kompensāciju no 9.maija svētku organizatoriem!

   • А также ваши фотографии в любимой вами форме со свастикой, где вы вешаете, сжигаете и расстреливаете простых советских людей. А также фотогафии из концлагерей, изделия из человеческой кожи, мыло и т.д. Наслаждайтесь.

  • Ушаков обычный политик, со всеми особенностями этой профессии. Он не икона, но и конечно же не исчадие ада, каким его старательно изображает Марис. К политическим противникам принято относится с уважением, даже не разделяя их взглядов. Тем более к представителю крупнейшей партии, за которой почти пол страны.

 10. Es neesmu krievu okupants Atbildēt

  “Mākslinieks” Ušakovs varētu uzzīmēt karikatūru, kur 2 tēviņi izvaro poļu sievieti (Ušakovs izvarošanas ainā var izmantot sev tik mīļos viskautkur bāžamos sprunguļus). Tad šie tēviņi sāk karot savā starpā, līdz uzvar tas tēviņš, kas pēc izskata līdzīgs vatņikam. Tad šī vatņika atbalstītāji svin uzvaru (Latvijā viņi svin pie okupantu sprunguļa Pārdaugavā un citās vietās), jo ir beidzies savstarpējais karš starp izvarotājiem un ir uzvarēts nacistiskais tēviņš.
  Pēdējā karikatūras bildīte – svinot “uzvaru” pār nacismu, vatņiku tēviņa atbalstītāji, apkārušies ar sprunguļiem un Georga lentītēm, negrib atcerēties un noliedz patiesību, ka vatņiku tēviņš, pirmkārt, ir izvarotājs.

  • Конечно, вы просто обыкновенный урод, использующий для оскорбления других низменные средства. Вы обвиняете других в совершении преступлений, которые на подсознательном уровне, с удовольствием бы совершили сами. Ай как не красиво.

   • Krievu nācijas izveidotā PSRS 1940.gada 17.jūnijā okupēja Latviju. Okupant, grafist, kāpēc tu noliedz Latvijas okupācijas faktu?
    Krievi un vācieši 1939.gadā iebruka Polijā un to okupēja. Kāpēc tu, okupant, noliedz Polijas okupācijas faktu? Vai atkal melosi, ka Poliju okupēja vācieši, bet Krievijas krievi pēc darbaļaužu lūguma steidzās palīgā Polijā dzīvojošajiem krieviem un tāpēc krievu nācija nepiedalījās Polijas okupēšanā?

    • Знаете, ваше высочество, меня в то время и на свете не было. Ну как я могу признать что то, в чём не принимал никакого участия чисто физически. Термины надо использовать правильно. И события трактовать корретнее. А Польша перед этим отхватила себе не слабый кусок Чехии. А в 1939 году территории западной украины и западной белоруссии просто вернулись на своё историческое место, всего лишь.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+