Latvijā
Rīga

“Es negribu dzīvot Invalīdu ielā.”: skandāls par RD iecerēto adrešu maiņu 16


Ilustratīvs foto. Rīgas ielas
Ilustratīvs foto. Rīgas ielas
Foto – LETA

No Rīgas pilsētas iedzīvotājiem saņemta informācija, ka saistībā ar adrešu izmaiņām daudzviet Rīgā, daļu no līdzšinējās Upes ielas plānots pārdēvēt par Invalīdu ielu. Labklājības ministrijā ir sagatavota un nosūtīta vēstule Rīgas pašvaldībai ar aicinājumu, veicot namu adrešu maiņu, respektēt Latvijas starptautiskās saistības un būt tolerantiem, veicinot cilvēku ar invaliditāti integrāciju un sabiedrības izpratni.

„Man kā labklājības ministram ir nozīmīgi, lai cilvēkiem ar invaliditāti tiktu nodrošinātas vienlīdzīgas iespējas ar pārējiem sabiedrības locekļiem, neaizskarot viņu cieņu un godu. Respektējot vēsturiskos aspektus ielu nosaukumu došanai, aicinu, veicot turpmāku namu adrešu maiņu, respektēt Latvijas starptautiskās saistības,” paudis Jānis Reirs.

LM skaidro, ka saskaņā ar ANO Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām attiecībā uz personu, kurai ir noteikta invaliditāte, lietojams jēdziens “persona ar invaliditāti”, aizstājot jēdzienu “invalīds”.

Par kādu Brasas apkaimes iedzīvotāju, kuru saniknojusi Rīgas pašvaldības izvērstā namu adrešu maiņa, šonedēļ rakstīja portāls “kasjauns.lv”.

“Es saprotu, kādā kontekstā šajā Rīgas apkaimē ir veidojušies ielu nosaukumi. Te ir Ieroču, Invalīdu, Kareivju, Kazarmu, Hospitāļu iela. Bet tā ir vēsture, un lai tā paliek vēsture! Mēs dzīvojam tagad, un, piedodiet, es negribu dzīvot Invalīdu ielā! Es pret cilvēkiem izturos toleranti, ar cieņu, arī pret invalīdiem, kurus, starp citu, mūsdienās aizvien biežāk dēvē par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nevis invalīdiem. Manuprāt, šāds ielas nosaukums var samazināt arī dzīvokļu potenciālo vērtību,” portāls citē pagaidām Upes ielā mītošo rīdzinieku Oskaru.

Adreses Rīgā tiek mainītas “adresācijas sakārtošanas projekta” ietvaros, par ko atbild Rīgas pilsētas būvvalde (RPBV).”Namu adresācijai ir trīs pamatprincipi – nama adrese nedrīkst atkārtoties, namam jābūt vienai adresei, nams jāpiesaista tuvākajai ielai, no kuras ir ērtākā piekļuve,” ieceres Upes ielā izskaidroja RPBV pārstāve.

Pirms galīgā lēmuma par adrešu izmaiņām pašvaldībai ir jārīko sabiedriskā apspriešana.

LA.lv