×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

ES nekomentē Putina, iespējams, izteiktos draudus Austrumeiropas valstīm (3)

EPA/LETAEPA/LETA

Eiropas Savienība (ES) ceturtdien atteicās komentēt Vācijas laikrakstā izskanējušo, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins savu Ukrainas kolēģi Petro Porošenko esot brīdinājis par to, ka Krievijas spēki, ja tiktu dota tāda pavēle, vairāku Austrumeiropu valstu, tostarp Baltijas valstu galvaspilsētas, varētu ieņemt divu dienu laikā.

Vācijas laikraksts “Suddeutsche Zeitung” vēstīja, ka Porošenko apgalvo, ka Krievijas prezidents ir paziņojis, ka, ja vien to vēlētos, karaspēku varētu ievest ne tikai Ukrainā, bet arī Baltijas valstīs, Polijā un Rumānijā.

Eiropas Savienības (ES) ārlietu dienesta informācija, kas nonākusi laikraksta rīcībā, liecina, ka Porošenko 12.septembrī par Putina izteiktajiem draudiem ir paziņojis Eiropas Komisijas prezidentam Žozē Manuelam Barrozu. Tiek vēstīts, ka Putins teicis Porošenko, ka, “ja vien es sagribētu, Krievijas armija divu dienu laikā būtu ne tikai Kijevā, bet arī Rīgā, Viļņā, Tallinā, Varšavā vai Bukarestē”.

Eiropas Komisijas preses pārstāve Pia Ahrenkilde-Hansena žurnālistiem uz lūgumu komentēt tādu informāciju atbildēja, ka bloks “neveiks diplomātiju medijos vai nerunās par fragmentiem no konfidenciālām sarunām”.

“ES svarīgi ir sniegt savu ieguldījumu ilgstošā mierā, labklājībā un stabilitātē Ukrainā,” viņa piebilda.

Piecas “Suddeutsche Zeitung” rakstā minētās pilsētas reiz bija padomju bloka valstu vai PSRS inkorporēto Baltijas valstu galvaspilsētas. Pēc Padomju Savienības sabrukuma Baltijas valstis, Polija un Rumānija pievienojušās ES un NATO.

Polija un Baltijas valstis ir paudušas īpašas bažas par savu drošību saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā.

Līdz šim Putins publiski nav draudējis NATO un ES dalībvalstīm. Pirms kāda laika Barrozu apgalvoja, ka telefonsarunā Putins viņam teicis, ka, “ja es gribētu, tad Kijevu ieņemtu divu nedēļu laikā”.

Barrozu ES samitā augustā informēja bloka valstu un valdību vadītājus par telefonsarunu ar Putinu, par to izpelnoties Kremļa kritiku, ka ir publiskojis privātas sarunas saturu. Putina pārstāvji arī uzstāja, ka citāts ir izrauts no konteksta.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievija vienmēr ir uzbrukusi par sevi vājākām un mazākām valstīm, bet nekad – par sevi stiprākām
    vai lielākām valstīm. Un tas rada ilūziju, ka militārā ziņā Krievija ir baigi spēcīga, īpaši, ja to vēl pastiprina Putina retorika. Reāli NATO valstīm vai ASV Krievija nav pretinieks, jo tām militārie un cilvēku resursi ir n reizes lielāki. Bet karu vēsturē pārspēks šajos elementos vienmēr ir bijis uzvarētāja sabiedrotais. Krievijas uzbrukums Rietumvalstīm būtu tās pašnāvība un Putins to labi apzinās, tāpēc izmanto citu, ne mazāk efektīvu līdzekli – propagandē bailes, lai ar retorikas palīdzību panāktu sev vajadzīgo efektu. Tāpēc arī viņš stāsta, cik dienās ieņems Varšavu vai Rīgu un jo īsāki termiņi, jo baiļu efekts lielāks. Un tas nostrādā un atstāj vajadzīgo iespaidu uz ļaužu un arī politiķu prātiem.

  2. Kremļa mērķaķim ar granātu Atbildēt

    Cik ilgi tev prasītu lai ieņemtu Ķīnas galvaspilsētu? Tas tā — intereses pēc.

  3. Lasi Vācija Merkeles personā vēlas varbūt teikt – Tā Austrumeiropa lai Putinam un mēs netraucēt ( ož pēc jaunas Minhenes), tikai Putins apstāsies pie Atlantijas okeāna krasta un Vācija ir pa ceļam… Vēlu Merkelei laicīgi ārzemju pasi reizē ar biļeti uz Atlantijas otru krastu…Tas pie vājas ES redzes un dzirdes un vēl vājas runasspējas…

Draugiem Facebook Twitter Google+