×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

ES noliedz Vācijas apgalvojumus par palīdzības samazināšanu valstīm, kas noraida bēgļu kvotas (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienība (ES) otrdien noliedza Vācijas apgalvojumus, ka valstīm, kas atsakās pakļauties obligātajām bēgļu kvotām, jārēķinās ar iespējamu palīdzības maksājumu samazināšanu.

Kā iepriekš sacīja Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs, Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers “ierosinājis, ka mums vajadzētu izvērtēt, vai šīm valstīm vajadzētu saņemt mazāk struktūrfondu naudas, un es tam piekrītu”.

Līdzīgu viedokli, ka ES palīdzības finansējumu varētu izmantot kā spiedienu pret nepakļāvīgajām Viduseiropas un Austrumeiropas valstīm, pauda arī Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriēls.

Tomēr EK preses sekretāre Nataša Berto ziņu aģentūrai AFP apliecināja: “Prezidents nekad tā nav teicis.”

ES dalībvalstu domstarpības “nerada juridisko pamatu, lai samazinātu Eiropas strukturālo un investīciju fondu asignējumus, ja dalībvalsts atsakās pakļauties [bēgļu] pārvietošanas mehānismiem”, piebilda Berto.

“Lai ieviestu šādus nosacījumus, būtu jāpārskata [ES budžets], un tas nav nekas tāds, ko mēs šobrīd izvērtētu,” viņa norādīja.

ES iekšlietu ministri pirmdien nespēja vienoties par saistošām kvotām 120 000 bēgļu sadalei Ungārijas, Čehijas, Slovākijas un Rumānijas iebildumu dēļ.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies vairāk nekā 430 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nebūtu varbūt nemaz slikti piegriezt to finanšu krānu, tad redzētu visi eiroskeptiķi un mūžīgie īdētāji, cik ļauna ir ES… Vislabāk, ja tos čīkstētājus varētu izslēgt no ES, lai padzīvo savās ilūzijās… kā Moldova…

  2. Kurš apmaksās tā žoga izbūvi un nepieciešamību nodarbināt desmitiem tūkstošu policistu un robežu kontrolētāju dažādās Eiropas zemēs. Pēc tam, kad Krievija ar transporta kuģiem un lidmašīnām ir sākusi masīvu ieroču piegādi Sīrijai, rietumu žurnālisti konflikta beigas vairs neredz. Par ticamāku uzskata, ka tie bēgļi jau ir uz mūžīgiem laikiem (Lavrovs saka -puse, tātad 16 miljoni). Lai nu kā, ziepes ir savārītas pamatīgas.

    • Labi gan, ka tev Lavrovs katru dienu ziņās pasaka, cik miljoni musulmaņu jau “ieņēmuši” sapuvušo Eiropu. Bez Lavrova un viņa Latvijas satelītavīzēm jau nemaz nezinātu, cik šausmīgs ir Eiropas stāvoklis.

Draugiem Facebook Twitter Google+