×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

ES noraida separātistu “referendumus”

Foto - LETAFoto - LETA

Karls Bilts

Vairāku Eiropas Savienības valstu ārlietu ministri apspriedē Briselē noraidījuši Austrumukrainas separātistu sarīkotos “referendumus” par atdalīšanos no Ukrainas un pauduši atbalstu jaunu sankciju piemērošanai Krievijai par Krimas aneksiju.

“Šiem balsojumiem ir nulles ticamība pasaules acīs,” norādīja Britānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs. Šos “referendumus” neapmeklēja neviens neatkarīgs novērotājs, kā arī Kijeva un starptautiskā sabiedrība tos uzskata par neleģitīmiem.

Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts paziņoja, ka šie “referendumi” ir falsifikācija, bet Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timmermans pauda viedokli, ka tie būtu jāignorē, jo tie nepalīdz rast ceļu laukā no haosa, kas valda Ukrainas austrumos. Bilts aicinājis slēgt Krievijas anektēto Krimas pussalu jebkādai legālai uzņēmējdarbībai, ja vien tai piekrišanu nav devusi Ukraina. Vācijas ārlietu ministrs Franks Šteinmeiers paziņojis, ka šodien dosies uz Ukrainu.

Krievija respektēs “tautas gribas izpausmi” Doņeckā un Luganskā, teikts Kremļa paziņojumā, aicinot “referenduma rezultātus ieviest civilizētā veidā, neatkārtojot vardarbību un nodrošinot dialogu starp Kijevas, Doņeckas un Luganskas pārstāvjiem”.

Pēdējās nedēļās teroristiskajos grupējumos, kas darbojas Ukrainas austrumos, vērojama Krievijas īpašo uzdevumu vienību kaujinieku nomaiņa ar algotņiem, kas ierodas no Krievijas, vēsta organizācijas “Informatīvā pretestība” koordinators Dmitrijs Timčuks. Algotņu vairākums ir atvaļinātas militārpersonas, kurām ir dienesta pieredze Krievijas īpašo uzdevumu vienībās un kuras piedalījušās kaujas darbībā, tostarp Ziemeļkaukāzā. “Šādu profesionāli sagatavotu algotņu vervēšanu Krievijas varas iestādes veic faktiski visā Krievijas Federācijas teritorijā,” raksta Timčuks. Viņiem par labu samaksu tiek piedāvāts braukt uz Ukrainu dalībai teroristiskā darbībā.” Teroristi, kas darbojas Ukrainas austrumos, saņem no Krievijas ieročus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+