×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

ES nosaka sankcijas pret Baltkrievijas uzņēmumiem

lukasenko1304

Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri piektdien sanāksmē Briselē nolēma noteikt sankcijas pret 12 personām un 29 uzņēmumiem no Baltkrievijas, tādējādi paplašinot sankcijas pret šo valsti, lai sodītu autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu par represijām pret opozīciju.

Par to žurnālistus Briselē neoficiāli informēja diplomāti.

To kompāniju vidū, pret kurām noteiktas sankcijas, vairākas pieder Baltkrievijas uzņēmējam Jurijam Čižam.

12 personu vidū, pret kurām noteiktas sankcijas, ir Čižs un vēl divi uzņēmēji, kā arī deviņas tiesībsargājošo institūciju un tiesu amatpersonas. Lukašenko tuvam draugam holdinga “Traipl” dibinātājam Čižam pieder ar naftas nozari, būvniecību, nekustamajiem īpašumiem, mazumtirdzniecību, dzērienu ražošanu, ēdināšanu, farmāciju un lauksaimniecību saistīti uzņēmumi, kā arī futbola klubs Minskas “Dinamo”.

Personām, pret kurām noteiktas sankcijas, būs aizliegts iebraukt ES valstīs, kā arī tiks iesaldēti viņu ES valstīs esošie īpašumi un noguldījumi bankās.

ES valstu uzņēmumi nedrīkstēs veikt darījumus ar Baltkrievijas kompānijām, pret kurām noteiktas sankcijas, kā arī šo Baltkrievijas uzņēmumu aktīvi ES valstīs tiks iesaldēti.

Sankcijas stāsies spēkā sestdien, kad ES oficiālajā vēstnesī tiks publicēts to personu un uzņēmumu saraksts, pret kuriem ES ārlietu piektdien nolēma vērst sankcijas.

Pašlaik ES jau ir noteikusi sankcijas pret vairāk nekā 200 personām no Baltkrievijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+