×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

ES nosodīs Krieviju par uzbrukumiem civiliedzīvotājiem Alepo (3)

EPAEPA

Sagrautā Alepo

Eiropas Savienības (ES) līderi ceturtdien paredzētajā samitā stingri nosodīs Krieviju par uzbrukumiem civiliedzīvotājiem Sīrijas pilsētā Alepo un aicinās izbeigt karadarbību un meklēt politisku risinājumu, liecina paziņojuma projekts.

“Eiropas Padome stingri nosoda Sīrijas režīma un tās sabiedroto, it īpaši Krievijas, uzbrukumus civiliedzīvotājiem Alepo,” teikts paziņojuma projektā, kas nonācis aģentūras AFP rīcībā.

28 valstu līderu grupa aicina “nekavējoties apturēt karadarbību un atsākt reālu politisko procesu ANO uzraudzībā,” norādīts projekta paziņojumā.

Ceturtdienas samitā cita starpā sagaidāma diskusija par Krievijas rīcību Sīrijas konfliktā. Tiks mēģināts rast humāno risinājumu karadarbības skartajai Alepo pilsētai un pārējai Sīrijas teritorijai, kā arī iespējamo konflikta regulējumu ANO līmenī.

Ar Krievijas kara aviācijas atbalstu Sīrijas armija Alepo 22.septembrī sāka uzbrukumu, nemierniekiem atkarojot vienu kvartālu pēc otra, cenšoties bruņotās opozīcijas grupējumus padzīt no šīs pilsētas pavisam.

Krievija Rietumu pārmetumus par piedalīšanos Alepo operācijā noraidījusi un uzsver, ka viens no nemiernieku grupējumiem, pret kuriem šajā pilsētā izvērsts uzbrukums, ir ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautais džihādistu grupējums “Al Nusra”.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku..

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lai tas būtu “al Nusra” vai kāds cits grupējums, tas nedod nekādas tiesības Krievijas aviācijai bombardēt civiliedzīvotāju kvartālus Alepo un tas ir kara noziegums. Ja krievi nav iemācījušies karot, tad nav ko līst svešā zemē un terorizēt civiliedzīvotājus. Ar savām izdarībām tas krievus nostāda vienā līmenī ar Asada režīmu, kurš šādi iznīcina pats savas valsts civiliedzīvotājus.

  2. Kad tiesās,,demokrātus,,un viņu vasaļus,jo viņi radīja un atbalsta bandītus.

  3. Nosodīs Krieviju!!! Lūdzu nosodiet!!! Krievijai tas viss jau sen pie astes!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+