×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

ES nostāja Krievijas jautājumā vienota

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs

Eiropas Savienības nostāja Krievijas jautājumā šobrīd ir vienota, paziņojis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs, kas piedalās ES Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē.

Tuvojoties otrajai gadskārtai kopš Krimas aneksijas, ES ārlietu ministri pārrunā pašreizējo situāciju Krievijā, ES un Maskavas attiecības un vispārējos principus, uz kuriem šīs attiecības būtu balstāmas nākotnē. Pēc Linkeviča teiktā, panākta vienošanās par vairākiem konkrētiem turpmākās politikas punktiem, proti, ka prasība ievērot Minskas vienošanās paliek negrozāma, ka jāpalielina atbalsts Austrumu partnerības valstīm un jāstiprina noturība pret Krievijas darbībām, ko var definēt “kā zināmus hibrīddraudus, kas vērsti pret mums enerģētikas un propagandas jomā”.

“Sadarbība ar Krieviju vajadzīga tajās jomās, kas svarīgas Eiropas Savienībai, – mēs runājam par Sīriju, Irānu, Tuvajiem Austrumiem, (..) bet tirgošanās ar vērtībām nav pieļaujama,” piebildis ministrs, norādot, ka dalībvalstu nostāja šajos jautājumos ir vienota. Sanāksmē uzsvērts, cik svarīgi ir pasākumi, kuros tiktu veidoti kontakti ar Krievijas pilsonisko sabiedrību. Par sankcijām pret Krieviju nav diskutēts, atzīstot, ka visi tie iemesli, kuru dēļ šīs sankcijas tika noteiktas, joprojām pastāv. Linkevičs sanāksmē izvirzījis arī jautājumu par politiskajām lietām Krievijā, tostarp ukraiņu lidotājas Nadijas Savčenko lietu, aicinādams aktīvāk paust nostāju šajā jautājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+