×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

ES oficiāli atceļ lielāko daļu sankciju pret Baltkrieviju

AFP/LETAAFP/LETA

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko

Eiropas Savienība (ES) ceturtdien oficiāli atcēlusi lielāko daļu sankciju pret Baltkrieviju, tostarp arī pret prezidentu Aleksandru Lukašenko.

Kā ziņots, ES valstu ārlietu ministri šādu lēmumu pieņēma 15.februārī, konstatējot cilvēktiesību situācijas uzlabošanos Baltkrievijā.

ES paziņojumā teikts, ka savienība pārtrauks līdzekļu iesaldēšanu un ceļošanas aizliegumus attiecībā uz 170 juridiskajām un trīs fiziskajām personām Baltkrievijā.

Tomēr četras personas, kas iesaistītas cilvēku pazušanā, vēl gadu paliks “melnajā sarakstā”, un uz gadu spēkā paliks arī ieroču embargo.

ES iekšlietu ministri iepriekš šomēnes norādīja, ka pēdējo politieslodzīto atbrīvošana Baltkrievijā bijis ilgi gaidīts solis un kopā ar oktobra vēlēšanām sniedz iespēju ES un Baltkrievijas attiecībām attīstīties daudz pozitīvākā veidā.

Diplomātiskie avoti aģentūrai AFP tobrīd sacīja, ka, lai gan dažām ES dalībvalstīm ir bijuši iebildumi pret sankciju atcelšanu, vairums valstu uzskatīja to par labāko opciju, nākotnē paturot acīs situāciju cilvēktiesību jomā Baltkrievijā

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+