×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

ES pagarina ”Gazprom” atbildes termiņu sakarā ar pārmetumiem par ļaunprātīgu rīcību tirgū

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas gāzes koncernam “Gazprom” dots laiks līdz septembrim atbildēt uz Eiropas Komisijas (EK) iesniegtajiem iebildumiem par iespējamu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgos, kas ir pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) pretmonopola noteikumiem.

“”Gazprom” apgalvo, ka tam vajadzīgs vairāk laika, lai izvērtētu norādītās problēmas un iztulkotu dokumentus,” otrdien sacīja EK pārstāvis Rikardo Kardozo.

Atbildes termiņš tika pagarināts, lai dotu uzņēmumam iespēju “pilnībā īstenot savas aizstāvēšanās tiesības”, skaidroja EK pārstāvis. Sākumā atbilde bija pieprasīta līdz jūlija vidum. “Mēs rūpīgi izvērtēsim “Gazprom” atbildi, pirms izlemsim,” sacīja Kardozo.

EK var nolemt uzlikt uzņēmumam naudassodu vai vienoties, ja tas piedāvās piekāpties.

Kā ziņots, pamatojoties uz izmeklēšanu, EK pauž uzskatu, ka “Gazprom” pārkāpj ES pretmonopola noteikumus, īstenojot vispārēju stratēģiju nolūkā sadalīt Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgus, piemēram, samazinot tā klientu iespēju tālāk pārdot gāzi pārrobežu klientiem. Tas, iespējams, ir ļāvis “Gazprom” atsevišķās dalībvalstīs noteikt netaisnīgas cenas, pieļauj EK.

Iespējams, ka uzņēmums “Gazprom” arī ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli tirgū, padarot gāzes piegādi atkarīgu no tā, vai vairumtirgotāji ir gatavi uzņemties ar darījumu nesaistītas saistības, kas attiecas uz gāzes transporta infrastruktūru, uzsver EK.

EK sākotnējais uzskats, pamatojoties uz tās veikto izmeklēšanu, ir tāds, ka “Gazprom” kavē konkurenci gāzes piegādes tirgos astoņās dalībvalstīs – Bulgārijā, Čehijas Republikā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā. EK ir konstatējusi, ka iepriekš minētajos gāzes piegādes tirgos “Gazprom” īsteno vispārēju ļaunprātīgas izmantošanas stratēģiju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+