Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
9. jūnijs, 2015
Drukāt

ES pagarina ”Gazprom” atbildes termiņu sakarā ar pārmetumiem par ļaunprātīgu rīcību tirgū

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas gāzes koncernam “Gazprom” dots laiks līdz septembrim atbildēt uz Eiropas Komisijas (EK) iesniegtajiem iebildumiem par iespējamu dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgos, kas ir pretrunā ar Eiropas Savienības (ES) pretmonopola noteikumiem.

“”Gazprom” apgalvo, ka tam vajadzīgs vairāk laika, lai izvērtētu norādītās problēmas un iztulkotu dokumentus,” otrdien sacīja EK pārstāvis Rikardo Kardozo.

Atbildes termiņš tika pagarināts, lai dotu uzņēmumam iespēju “pilnībā īstenot savas aizstāvēšanās tiesības”, skaidroja EK pārstāvis. Sākumā atbilde bija pieprasīta līdz jūlija vidum. “Mēs rūpīgi izvērtēsim “Gazprom” atbildi, pirms izlemsim,” sacīja Kardozo.

EK var nolemt uzlikt uzņēmumam naudassodu vai vienoties, ja tas piedāvās piekāpties.

Kā ziņots, pamatojoties uz izmeklēšanu, EK pauž uzskatu, ka “Gazprom” pārkāpj ES pretmonopola noteikumus, īstenojot vispārēju stratēģiju nolūkā sadalīt Centrāleiropas un Austrumeiropas gāzes tirgus, piemēram, samazinot tā klientu iespēju tālāk pārdot gāzi pārrobežu klientiem. Tas, iespējams, ir ļāvis “Gazprom” atsevišķās dalībvalstīs noteikt netaisnīgas cenas, pieļauj EK.

Iespējams, ka uzņēmums “Gazprom” arī ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli tirgū, padarot gāzes piegādi atkarīgu no tā, vai vairumtirgotāji ir gatavi uzņemties ar darījumu nesaistītas saistības, kas attiecas uz gāzes transporta infrastruktūru, uzsver EK.

EK sākotnējais uzskats, pamatojoties uz tās veikto izmeklēšanu, ir tāds, ka “Gazprom” kavē konkurenci gāzes piegādes tirgos astoņās dalībvalstīs – Bulgārijā, Čehijas Republikā, Igaunijā, Ungārijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Slovākijā. EK ir konstatējusi, ka iepriekš minētajos gāzes piegādes tirgos “Gazprom” īsteno vispārēju ļaunprātīgas izmantošanas stratēģiju.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+