×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
25. jūlijs, 2017
Drukāt

ES pagarina karaflotes operāciju Vidusjūrā (3)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

2016.gada maijs. Pusnogrimušu gumijas laivu ar vairākiem desmitiem bēgļu Vidusjūrā aprīļa vidū izglāba humānās palīdzības organizācijas "SOS Mediterranee" kuģis "Aquarius" un nogādāja Lampedūzas salā.

Eiropas Savienība (ES) pagarinājusi pret cilvēku kontrabandistiem vērsto karaflotes operāciju Vidusjūrā, tai papildus uzticot arī Lībijas naftas kontrabandas apkarošanu.

Operācija “Sofija” līdztekus jūras un gaisa patrulēšanai un cilvēku kontrabandistu kuģu pārtveršanai paredz arī Lībijas krasta apsardzes apmācīšanu nolūkā ierobežot nelegālo imigrantu plūsmu pāri Vidusjūrai.

Otrdien Eiropadome pieņēma lēmumu paplašināt operācijas mandātu, uzdodot vākt informāciju arī par Lībijas naftas nelegālo eksportu, uzraudzīt apmācītās Lībijas krasta apsardzes darbību un veicināt informācijas apmaiņu starp ES dalībvalstu tiesībsargāšanas iestādēm.

Vienlaikus operācijas “Sofija” mandāts, kam bija jābeidzas ceturtdien, pagarināts līdz 2018.gada beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Palīdzība kontrabandistiem (skat,foto) turpinās?

  2. Neskaidra informācija Atbildēt

    Ar operācijas nosaukumu “Sofija” vien ir par maz! Bēgļus no pārtvertajiem kontrabandistu kuģiem nogādā uz Lībiju vai turpina transportēt uz Itāliju-Lampedūzas salu??? Cik kuģu un nelegālo bēgļu šogad pārtverts??? Cik kontrabandistu arestēts? Cik no tiem notiesāti? Klusums!

Draugiem Facebook Twitter Google+