×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

ES pagarina sankciju iesaldēšanu pret Irānu saistībā ar tās centieniem izstrādāt kodolbumbu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Savienība (ES) par vienu nedēļu ir pagarinājusi pret Irānu noteikto sankciju iesaldēšanu, ņemot vērā, ka līdz 30.jūnijam bija jāparaksta galīgā vienošanās Irānas kodolprogrammas jautājumā, taču sarunas vēl turpinās, otrdien pavēstīja ES.

“Lai dotu vairāk laika pašreizējās sarunās panākt ilgtermiņa risinājumu Irānas kodoljautājumā, [ES] Padome ir pagarinājusi līdz 7.jūlijam ES ierobežojošo pasākumu atlikšanu,” norādīts ES Padomes paziņojumā.

Tā ir trešā reize, kad ES pagarina pret Irānu noteikto sankciju iesaldēšanu.

Pašlaik sarunās Vīnē piedalās Irānas ārlietu ministrs Džavads Zarifs un ASV valsts sekretārs Džons Kerijs. Sarunās paredzēts piedalīties arī Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam un Vācijas ārlietu ministram Frankam Valteram Šteinmeieram, atklāja amatpersonas, kas vēlējās palikt anonīmas.

Jau vēstīts, ka Irāna un sešas pasaules lielvaras 2.aprīlī pēc sarunām Šveicē vienojās par potenciāli vēsturisku lēmumu, kas iegrožotu Irānas centienus izstrādāt kodolbumbu. Sarunās ar Irānu piedalījās grupa P5+1, kurā ietilpst Vācija un ANO Drošības padomes piecas pastāvīgās dalībvalstis – ASV, Francija, Krievija, Ķīna un Lielbritānija.

Šī vienošanās paredz, ka Irāna piekrīt krasi ierobežot savu kodolprogrammu, bet Rietumvalstis apmaiņā pret to atcels sankcijas, kas ir būtiski kaitējušas Irānas ekonomikai.

Pamatojoties uz 2.aprīļa vienošanos, Irānai un P5+1 līdz 30.jūnijam bija jāparaksta galīgā vienošanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+