Pasaulē
Eiropa

ES pagarinās sankcijas pret Krieviju 0


Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.
Eiropas Savienības Padomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.
Foto – AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) līderi ceturtdien nolēmuši par sešiem mēnešiem pagarināt ekonomiskās sankcijas, kas piemērotas Krievijai par tās jaukšanos Ukrainas konfliktā, paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

“ES ir vienota par ekonomisko sankciju pret Krieviju pagarināšanu,” tviterī paziņojis Tusks.

Jautājumus, kas saistīti ar sankciju pret Krieviju īstenošanu, ceturtdien Briselē kopā ar pārējiem ES valstu līderiem apsprieda arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Arī Latvijas pozīcija paredz, ka sankcijas pret Krieviju nav pārskatāmas vismaz tik ilgi, kamēr nebūs izpildīta Minskas vienošanās.

Kā aģentūru LETA informēja Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars, ES valstu un valdību vadītāji nonāca pie secinājuma, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina, it īpaši ņemot vērā, ka savulaik noslēgtā Minskas vienošanās netiek pildīta.

Sankcijas pirmo reizi Krievijai tika piemērotas 2014.gada jūlijā, sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju.

ES ir sasaistījusi sankciju atvieglošanu ar Krievijas progresu tā dēvētās Minskas vienošanās īstenošanā. Vienošanās paredz beznosacījuma pamieru Austrumukrainā un nosaka, ka abām pusēm jāatvelk smagie ieroči no frontes līnijas.

Sankcijas vērstas pret Krievijas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv