×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

ES paplašina sankcijām pakļauto amatpersonu sarakstu un aizliedz investēt Krimā

Foto - Anita PirktiņaFoto - Anita Pirktiņa

Eiropas Savienība (ES) paplašinājusi sarakstu ar personām un organizācijām, pret kurām vērstas sankcijas par viņu lomu Krievijas agresijā pret Ukrainu, to papildinot ar vēl astoņiem cilvēkiem un trim kompānijām, trešdien paziņoja Eiropadomes preses dienests.

Līdz ar to otrās fāzes sankcijas Brisele ieviesusi pret 95 personām un 23 iestādēm, kurām noteikts ieceļošanas aizliegums un aktīvu iesaldēšana.

Jaunajā sarakstā iekļauti Krievijas prezidenta administrācijas vadītāja pirmais vietnieks Aleksejs Gromovs un Vladimiram Putinam pietuvinātie biznesmeņi Arkādijs Rotenbergs, Jurijs Kovaļčuks un Nikolajs Šamalovs.

Sankcijas arī piemērotas Krievijas nacionālajai komerciālajai bankai, pretgaisa aizsardzības ieroču ražotājam “Almaz-Antej” un lidsabiedrības “Aeroflot” izveidotajai lēto lidojumu aviokompānijai “Dobrolet”.

Tāpat ES aizliedza jaunas investīcijas projektos Krimā un Sevastopolē transporta, infrastruktūras, telekomunikāciju, enerģētikas, naftas, gāzes un minerālo resursu ieguves jomās.

“Eiropadome pieņēma jaunus tirdzniecības un investīciju ierobežojumus Krimai un Sevastopolei [aneksijas] neatzīšanas politikas ietvaros. Šie pasākumi ietver aizliegumu jaunām investīcijām šādās Krimas un Sevastopoles nozarēs: infrastruktūras projektos, transportā, telekomunikācijās, enerģētikas sektorā, kā arī naftas, gāzes un minerālo izrakteņu ieguvē. Svarīgākās iekārtas šīm nozarēm nedrīkst tikt piegādātas, apdrošināšanas pakalpojumi nedrīkst tikt sniegti,” teikts Eiropadomes paziņojumā.

Jaunās sankcijas apstiprinātas “rakstiskā procedūrā”, un tās stājās spēkā pēc publicēšanas ES oficiālajā vēstnesī trešdienas vakarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+