×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. decembris, 2013
Drukāt

ES pārtrauc darbu pie Ukrainas asociācijas līguma

ukraina6

Eiropas Savienība (ES) pārtrauc darbu pie asociācijas līguma ar Ukrainu, jo valsts prezidents Viktors Janukovičs nav paudis skaidru apņemšanos par vēlmi to parakstīt.

Brisele Ukrainai norādījusi, ka diskusiju turpināšanai nepieciešama “skaidri pausta apņemšanās parakstīt [līgumu], taču nekāda atbilde nav saņemta”, paziņoja ES paplašināšanās lietu komisārs Štefans Fīle, piezīmējot, ka līdz ar to visi darbi no ES puses šajā ziņā tiek apturēti.

“Ukrainas prezidenta un valdības vārdi un darbi attiecībā uz asociācijas līgumu aizvien vairāk attālinās,” paziņojumā tviterī norādīja Fīle.

Ukrainas premjerministra Mikola Azarova pārstāvis Vitālijs Lukjaņenko pēc Fīles paziņojuma svētdien uzstāja, ka Kijevai nopietni nodomi par asociāciju līgumu ar ES, norādot, ka Fīles tvīts netiek uzskatīts par oficiālu bloka paziņojumu.

“Ukrainas valdība ir apņēmības pilna turpināt savunas par nosacījumiem, kādos asociāciju līgumu var ieviest. Kijeva izskatīs tikai oficiālus ES paziņojumus par sarunām un reaģēs tikai uz tiem,” sacīja Lukjaņenko.

Jau ziņots, ka novembra beigās Viļņā notikušajā Austrumu partnerības samitā Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs neparakstīja gaidīto asociācijas līgumu ar ES, un kopš tā brīža Kijevā norisinās mierīgas opozīcijas protesta akcijas.

ES augstākā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone gan šonedēļ pavēstīja, ka Janukovičs grasās parakstīt asociācijas līgumu ar ES, tomēr pārliecinoša iniciatīva no Kijevas puses nav izrādīta.

Azarovs pirms līguma parakstīšanas no ES pieprasījis 20 miljardu eiro aizdevumu, lai kompensētu zaudējumus, kurus Ukraina ciestu pēc ekonomisko attiecību pasliktināšanās ar Maskavu.

Brisele ir noraidījusi šādus nosacījumus, norādot uz Ukrainas ilgtermiņa ieguvumiem no brīvas tirdzniecības ar ES.

Janukovičs nonācis sarežģītas izvēles priekšā, vai tuvināt savu nāciju Rietumiem, parakstot līgumu ar ES, vai arī pievienoties Maskavas vadītajai Muitas apvienībai.

Ukrainas prezidents nākamo otrdien dosies uz Maskavu, lai tiktos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Ukrainas opozīcija paziņojusi, ka Janukoviča vizītes laikā Kijevā plānota masveida protesta akcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+