Foto – Fred Dufour/AFP/LETA

ES pasaulei palīdz visvairāk
 1

Kopā skaitot ECHO un katras dalībvalsts atsevišķo devumu humānās palīdzības nodrošināšanai, var apgalvot, ka ES ir pasaulē lielākais humānās palīdzības donors.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Šonedēļ, atzīmējot Pasaules humānās palīdzības dienu, Eiropas Komisija nākusi klajā ar ziņojumu, kurā norādīts, ka Eiropas Savienības Humānās palīdzības un civilās aizsardzības ģenerāldirektorāts (ECHO) saglabājis savas pozīcijas starp pasaulē lielākajiem humānās palīdzības sniedzējiem. Tas piegādājis kopā 1,35 miljardus eiro vērtu palīdzību 124 miljoniem cilvēku 90 valstīs.

“Tuvajos Austrumos mēs redzam ārkārtīgi augstu vardarbības līmeni, kas neļauj saskatīt galu nevainīgu cilvēku ciešanām,” atzīmējot Pasaules humānās palīdzības dienu, paziņoja ES starptautiskās sadarbības un humānās palīdzības komisāre Kristalina Georgijeva. “Eirobarometra” veiktā aptauja liecina, ka deviņi no desmit bloka iedzīvotājiem uzskata – ES ir svarīgi sniegt humāno palīdzību nelaimēs nonākušajiem ārvalstniekiem. Turklāt 84 procenti aptaujāto pauda viedokli, ka palīdzības apjomus nevajadzētu samazināt, neskatoties uz ekonomiskās krīzes joprojām jūtamajām sekām ES valstīs. Pagājušajā gadā ECHO piegādājusi dažāda veida humāno palīdzību: pārtiku, apģērbu, pajumtes, naudu, medikamentus, ūdeni, higiēnas produktus u. c. Savukārt humānās palīdzības operācijas ES veikusi ar gandrīz divsimt partner­organizāciju – Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas, ANO un vairāku nevalstisko organizāciju – starpniecību, norādīts Eiropas Komisijas ziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

ANO aprēķini liecina, ka pērn pasaules valstis humānajai palīdzībai kopā atvēlēja 22 miljardus dolāru. No tiem 16,4 miljardus dolāru piešķīra valstu valdības (kas ir par 24 procentiem vairāk nekā gadu iepriekš), bet pārējo – privātie ziedotāji un nevalstiskās organizācijas. Rēķinot uz vienu iedzīvotāju, visvairāk starptautiskajai sabiedrībai izmaksājis asiņainais konflikts Sīrijā, kuras iedzīvotājiem piešķirtās humānās palīdzības apjoms sasniedzis 700 dolāru uz cilvēku. Tai ar 322 dolāriem uz cilvēku seko Dienvidsudāna.

“Sīrijas krīze likusi daudzām Persijas līča valstīm piešķirt vairāk naudas humānajai palīdzībai. Tādējādi līča valstis kļuvušas par vienām no dāsnākajām humānās palīdzības devējām pasaulē,” sarunā ar britu laikrakstu “The Guardian” norādīja Humānās palīdzības politikas ārvalstīs attīstības institūta pētniece Kristina Beneta, norādot, ka Sīrijas konflikts ietekmējis piecas tās kaimiņvalstis.

Uzziņa


ES pasaulei palīdz visvairāk


Valstu piešķirtās humānās palīdzības apjomi:

ASV – 4,8 miljardi dolāru

Apvienotā Karaliste – 1,8 miljardi dolāru

Turcija – 1,6 miljardi dolāru

Japāna – 1,1 miljards dolāru

Vācija – 0,9 miljardi dolāru

Zviedrija – 0,8 miljardi dolāru

Kanāda – 0,7 miljardi dolāru

Norvēģija – 0,6 miljardi dolāru

Francija, Nīderlande, Dānija, Šveice, Austrija – 0,4 miljardi dolāru

Kuveita – 0,3 miljardi dolāru

Avots: organizācija “Development Initiatives”, laikraksts “The Guardian”