×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. septembris, 2012
Drukāt

ES pastiprinās sankcijas pret Sīriju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri, kas pulcējušies Kiprā uz neformālām sarunām, vienojušies par sankciju pastiprināšanu pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.

“Ir konsenss par sankciju pastiprināšanu pret Sīriju,” pavēstīja Kipras ārlietu ministrs Erato Kozaku-Markuls.

Iepriekš tika paziņots, ka ievērojami tiks palielināts sīriešiem sniegtās humānās palīdzības apjoms.

Ministri nākuši klajā arī ar aicinājumu sašķeltajiem Sīrijas opozīcijas spēkiem apvienoties, kā arī vienojušies par nepieciešamību mēģināt panākt vienošanos ar Krieviju par veidiem, kā atrisināt jau 18 mēnešus ilgstošo konfliktu.

Kā norādīja Kozaku-Markuls, ES dalībvalstis uzskata, ka sadarbība ar Maskavu – galveno Asada sabiedroto – ir svarīga, neskatoties uz neapmierinātību, kuru izsaukusi Krievijas un Ķīnas pretestība ANO Drošības padomes mēģinājumiem palielināt uz Damasku izdarāmo spiedienu.

Paredzamās sankcijas sīkāk izstrādās ES augstākās ārlietu pārstāves Ketrinas Eštones birojs.

Kā ziņots, pirmajā ES ārlietu ministru neformālās sanāksmes dienā viņi vienojās, ka palīdzības sniegšanai civilpersonām, kurām jācieš no Sīrijas konflikta, papildus tiks atvēlēti 50 miljoni eiro.

Tādējādi ES sniegtā humānā palīdzība sīriešiem kopumā sasniegusi jau 200 miljonus eiro, jeb pusi no visiem līdzekļiem, kurus šim mērķim atvēlējusi starptautiskā sabiedrība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+