Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
30. novembris, 2013
Drukāt

ES pērn saražoti 140 miljoni tonnu piena

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

(FILES) Picture taken on August 16, 2007 in Douville-en-Auge, Normandy, shows a glass of milk. A mediator, appointed by France's Ministry of Agriculture, asked on April 26, 2013 to milk producers and distributors to increase of 2.5 cents per liter the price of milk paid to producers. AFP PHOTO / MYCHELE DANIAU

Eiropas Savienības (ES) valstu piensaimniecībās pagājušajā gadā saražoti 140 miljoni tonnu piena, liecina novembrī publicētie ES statistikas biroja “Eurostat” apkopotie dati.

Visvairāk piena saražots Vācijā – 29,7 miljoni tonnu jeb 21% no kopējā ES apjoma.

Otrajā vietā ir Francija ar 24,2 miljoniem tonnu jeb 17% no kopējā apjoma, bet trešajā vietā – Lielbritānija ar 13,6 miljoniem tonnu jeb 10% no kopējā apjoma.

Tikmēr no piena pārstrādes produktiem vislielāko apjomu ES valstīs veido dzeramais piens – 32 miljonus tonnu. Tāpat 2012.gadā ES valstīs saražoti 9,5 miljoni tonnu siera, 2,5 miljoni tonnu krējuma un 2,1 miljons tonnu sviesta.

Saskaņā ar ES aprēķiniem Latvijā 2012.gadā izslauktā piena apjoms bija 718 400 tonnu, Igaunijā – 665 000 tonnu, bet Lietuvā – 1,36 miljoni tonnu piena.

Kā ziņots, pēdējos mēnešos gan ES, gan Latvijā turpinājies piena iepirkuma cenu kāpums, oktobra nogalē Latvijā sasniedzot netipiski augstu rādītāju – vidēji 228,92 lati par tonnu piena.

Arī Lietuvā, uz kurieni no Latvijas izvestā piena apjoms joprojām reizēm dienā sasniedz 712 tonnas, piena iepirkuma vidējā cena ir augsta – 340 eiro jeb 240 lati par vienu tonnu piena.

Saskaņā ar Latvijas Piensaimnieku savienības datiem līdz šim augstākā piena iepirkuma cena bijusi 2011.gada aprīlī – 216,13 lati par tonnu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+