×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

ES pieņem plānu nelegālo imigrantu apturēšanai (2)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

2016.gada maijs. Pusnogrimušu gumijas laivu ar vairākiem desmitiem bēgļu Vidusjūrā aprīļa vidū izglāba humānās palīdzības organizācijas "SOS Mediterranee" kuģis "Aquarius" un nogādāja Lampedūzas salā.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien vienojušies par desmit punktu plānu nelegālo imigrantu straumes ierobežošanai pār Vidusjūru, aģentūrai DPA pavēstīja diplomāti Maltas galvaspilsētā.

Plāns paredz palielināt palīdzību Lībijas varasiestādēm, īpaši krasta apsardzei, kā arī atbalstīt drošu patvēruma meklētāju nometņu ierīkošanu Lībijas teritorijā.

ES plāns paredz arī atbalstīt to imigrantu repatriāciju, kas brīvprātīgi vēlas atgriezties savās izcelsmes valstīs, kā arī sadarboties ar Lībijas kaimiņvalstīm, lai uzlabotu tās teritoriālo ūdeņu kontroli.

2016.gadā, cenšoties nokļūt Eiropā, Vidusjūru šķērsojuši 180 000 nelegālo imigrantu, bet aptuveni 4500 cilvēku šajā bīstamajā ceļā gājuši bojā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai vienkāršak – ar lielgaballaivām un artilēriju padzīt ”glābējus” un tās bēgļu laivas atgriezt uz krastu. Ja paši griež laivas un slīcinās – lai to dara… Nežēlīgi , bet tikai tā.
    pirmās 3 laivas slīcināsies un vairāk nemēģinās. Bus troksnis kādos mēdijos – pameklēt kurš to troksni finansē – būs brīnumi….

  2. Novirzīs uz “tak točno !” Latviju… 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+