Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

ES pretrunīgā uztvere

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kā pilntiesīgi Eiropas Savienības (ES) pilsoņi nejūtas 40% Latvijā aptaujāto iedzīvotāju, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja.

16% sevi “pilnīgi” uzskata par ES pilsoņiem. Vēl 38% tādi jūtas vien “daļēji”. Par pilntiesīgiem ES pilsoņiem sevi atzīst tikai 16% respondentu.

Jaunākās aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 17. janvāra līdz 2. februārim, aptaujājot 1001 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Lai gan cilvēki īsti nejūtas kā ES pilsoņi, tomēr savienības sniegtās iespējas tie atzīmējuši. Vienlaikus jautāti, vai personiski izmantojuši iespējas, ko sniedz Latvijas dalība ES, 60% aptaujāto atzīmēja, ka nav to darījuši. Tiesa, 27% aptaujāto norāda, ka ir izmantojuši iespēju brīvi ceļot ES. Toties citas iespējas aptaujātie atzīmējuši daudz retāk, piemēram, 8% aptaujāto izmantojuši iespēju strādāt citā ES valstī.

ieguvumi

Pievienot komentāru

Jaunais EP prezidents: izmanīgs un patīk luksusa lietasItālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, ir laipns un izmanīgs politiķis, kurš
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju"Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+