Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
28. februāris, 2014
Drukāt

ES pretrunīgā uztvere

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kā pilntiesīgi Eiropas Savienības (ES) pilsoņi nejūtas 40% Latvijā aptaujāto iedzīvotāju, liecina jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja.

16% sevi “pilnīgi” uzskata par ES pilsoņiem. Vēl 38% tādi jūtas vien “daļēji”. Par pilntiesīgiem ES pilsoņiem sevi atzīst tikai 16% respondentu.

Jaunākās aptaujas dati iegūti pētījumu centra SKDS Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju aptaujā laikā no 17. janvāra līdz 2. februārim, aptaujājot 1001 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Lai gan cilvēki īsti nejūtas kā ES pilsoņi, tomēr savienības sniegtās iespējas tie atzīmējuši. Vienlaikus jautāti, vai personiski izmantojuši iespējas, ko sniedz Latvijas dalība ES, 60% aptaujāto atzīmēja, ka nav to darījuši. Tiesa, 27% aptaujāto norāda, ka ir izmantojuši iespēju brīvi ceļot ES. Toties citas iespējas aptaujātie atzīmējuši daudz retāk, piemēram, 8% aptaujāto izmantojuši iespēju strādāt citā ES valstī.

ieguvumi

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+