Latvijā
Eiropa

ES prezidentūras brīvprātīgie – delegāciju acis, ausis un rokas 1

LMT prezidents Juris Binde un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienībās Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere līguma parakstīšanas ceremonijā un kopā ar prezidentūras praktikantu programmas jauniešiem. Foto: EU2015.LV

Kristers, Roberts un Zane ir daži no 106 brīvprātīgajiem jauniešiem, kuri nākamajā gadā būs delegāciju pavadoņi ES prezidentūras pasākumos Latvijā. Tieši šie jaunieši būs pirmie, kas sagaidīs ārvalstu viesus ierašanās brīdī un pavadīs tos uz pasākumu norises vietām.

“Nekas cits pašlaik neizraisa tik lielu uztraukuma kņudoņu kā ideja par to, kas varētu notikt šajā pirmajā reizē, kad būšu pavadonis kādai delegācijai. Tas būs kā sava veida eksāmens,” uzskata Roberts Rasums, kurš pildīs delegācijas pavadoņa pienākumus prezidentūras laikā. Roberts studē Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātē (SZF) Politikas zinātnes 2. kursā.

Programmas dalībnieki tika izvēlēti konkursa kārtā, kuru laikā tika pārbaudītas ne tikai viņu valodu prasmes, bet arī teorētiskās zināšanas par Eiropas Savienību, par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības (ES) Padomē, kā arī katra komunikācijas prasmes un organizatoriskās iemaņas. Šie jaunieši ir studenti, kas paralēli studijām pildīs brīvprātīgā pienākumus Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomes rīkotajos pasākumos. Prezidentūras praktikantu programma izveidota sadarbībā ar 13 Latvijas augstskolām.

Brīvprātīgā darba izaicinājums

Zane Skujiņa brīvprātīgo darbam Latvijas Prezidentūras ES Padomē pieteikusies “uz dullo”, un nu viņa ir kļuvusi par vienu no 106 jauniešiem, kuri nākamajā gadā pildīs delegācijas pavadoņa pienākumus. Paralēli tam jauniete strādā Latvijas Paralimpiskajā komitejā par Sabiedrisko attiecību speciālisti, brīvajā laikā nodarbojas ar mājas lapu saturu radīšanu un studē LU Sociālo zinātņu fakultātē (SZF), Komunikācijas zinātnes 3.kursā. Kaut arī šis ir pēdējais studiju gads, Zane domā, ka tas nebūs tik saspringts, tāpēc arī ar studijām apvienot delegāciju pavadoņa pienākumus varēšot: “Ja nu galīgi visi striķi trūks, ir iespēja ar kādu no 106 brīvprātīgajiem samainīties un palūgt, lai uz konkrēto dienu vai pasākumu viņš ir tas, kas atbild par delegāciju.”

Zane atzīst, ka prezidentūra ir liels izaicinājums, jo būšot jākļūst ne tikai par konkrētās delegācijas acīm, ausīm un rokām. Viņa zina, ka ES prezidentūras laikā jāpārzina viss un jābūt vismaz divus soļus priekšā. Tāpēc skaidri jāzina, kādi būs konkrētās personas un delegācijas plāni. Zane, tāpat kā pārējie brīvprātīgie, ir piedalījusies Latvijas prezidentūras ES Padomē delegāciju pavadoņu mācības divu mēnešu garumā, ietverot teorētiskus un praktiskus seminārus par protokola, drošības, starpkultūru komunikācijas un citiem jautājumiem.

Savukārt LU SZF Politikas zinātnes 3. kursa students Kristers Grauze Twitter nejauši pamanījis retvītotu ziņu un nolēmis, ka šī iespēja ir jāizmanto ne tikai tāpēc, ka tas būtu neaizmirstams piedzīvojums, vērtīga pieredze, bet arī plašāku kontaktu iegūšana un labs ieraksts CV. Kristeram ārvalstu delegācijas būs jāsagaida lidostā un jāpavada līdz Gaismas pilij vai citai vietai. Viņam arī vajadzības gadījumā ārvalstu viesiem būs jāiesaka vietas, kur, piemēram, ieturēt maltīti vai aplūkot apskates objektus.

Pavadoņiem nodrošina sakarus un atpazīstamību

Katram praktikantu programmas dalībniekam tiks nodrošinātas atpazīstamības zīmes Latvijas prezidentūras krāsās – tauriņi un lakatiņi, kā arī šalles ar Lielvārdes jostas rakstiem. Tās ražojis Latvijas apģērbu un aksesuāru zīmols “Wowowo” un Latvijas dizaina aksesuāru ražotājs “Cita Rota”.

Savukārt par jauniešu nepārtrauktiem mobilajiem sakariem rūpēsies LMT, kurš ir Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē stratēģiskais partneris mobilo sakaru un interneta jomā.

Piektdien LMT prezidents Juris Binde un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere, klātesot astoņiem prezidentūras praktikantu programmas jauniešiem, parakstīja ziedojuma līgumu, kura rezultātā brīvprātīgie jaunieši uz prezidentūras laiku tiks nodrošināti ar Samsung mobilajiem viedtālruņiem.

Par uzņēmuma galvenajiem uzdevumiem ES prezidentūras laikā LMT prezidents Juris Binde min augstu datu drošību un nevainojamu sakaru kvalitāti, ko LMT ikdienā dara līdz šim, bet prezidentūras laikā tiks pastiprināti akcentēta datu drošība.

LA.lv