×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. aprīlis, 2012
Drukāt

ES raizējas par Timošenko stāvokli

julij2_afp_8

Eiropas Savienība paudusi nopietnas bažas par situāciju, kādā atrodas cietumā ieslodzītā Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko, kura pieteikusi badastreiku, protestējot pret cietumsargu un mediķu attieksmi, un, kā ziņots, cieš no fiziskas vardarbības.


 

ES augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone aicināja Ukrainas varas iestādes atļaut ES vēstniekiem kopā ar neatkarīgiem medicīnas ekspertiem apciemot Timošenko, šādi izrādot savu politisko gribu ieviest skaidrību šajā situācijā. Ukrainas tiesībsarga birojs esot apstiprinājis, ka 51 gadu vecā Timošenko 20. aprīlī pārvešanas laikā no cietuma uz slimnīcu pakļauta fiziskai vardarbībai. Eštone atkārtoti atgādināja, ka Ukrainai ir pienākums nekavējoties objektīvi izmeklēt visas sūdzības par spīdzināšanu vai citu veidu nežēlīgu, nehumānu vai degradējošu attieksmi. Viņa aicināja Ukrainas varasiestādes nodrošināt Timošenko tiesības uz atbilstošu medicīnisko palīdzību un aicināja Kijevu atļaut viņai bez ierobežojumiem piekļūt saviem advokātiem un tikties ar ģimenes locekļiem.

Atbildot uz jautājumiem par ES aicinājumu sniegt oficiālu paskaidrojumu par notikušo, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs paziņojis, ka ir devis rīkojumu izmeklēt šo lietu.

Ukraina trešdien vērsās pie Vācijas ar lūgumu nosūtīt mediķus Timošenko ārstēšanai.

Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle lika noprast, ka līdz ar lūgumu Ukraina ir izvirzījusi arī konkrētus nosacījumus, kas Berlīnei vēl jāapsver. Ministrs arī norādīja, ka Vācijas valdības piedāvājums ārstēt Timošenko vienā no Vācijas klīnikām joprojām ir spēkā.

Ukrainas premjerministra vietnieks paziņojis, ka viņa valdība varētu labot likumu, lai atļautu Timošenko ārstēties citā valstī, ja Brisele noslēgtu nepabeigtās sarunas ar Ukrainu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+