×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

ES rosina “pārvērtēt” sankcijas pret Krieviju (24)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Eiropas Savienība varētu ievērojami samazināt sankciju apjomu pret Krieviju un atsākt diskusijas ar Maskavu virknē jautājumu, tostarp par bezvīzu režīmu, par sadarbību ar Maskavas vadīto Eirāzijas Ekonomisko savienību, kā arī par krīzēm Lībijā, Sīrijā un Irākā,” teikts laikraksta “The Wall Street Journal” rīcībā nonākušā Eiropas Savienības dokumentā.

Tajā piebilsts, ka šādi soļi varētu tikt sperti, ja Krievijas prezidents Vladimirs Putins īstenotu pasākumus, lai izbeigtu “krīzi Ukrainas austrumos”. Kaut arī šajā dokumentā uzsvērts, ka ES nevarētu veidot attiecības ar Maskavu “kā iepriekš”, tajā norādīts, ka ES vajadzētu nopietni “pārvērtēt” savstarpējo attiecību vairākus aspektus. “Pārmaiņas būs iespējamas, ja Maskava pilnībā ievēros pamiera vienošanos, ko tā parakstīja ar Ukrainu, ja tā pildīs ar Ukrainu noslēgtos gāzes līgumus un ja tā neliks jaunus šķēršļus ES un Ukrainas tirdzniecības un politikas līgumam,” laikraksts “The Wall Street Journal” citē ES dokumentu, kurš pagaidām vēl ir tikai izveides stadijā.

Dokuments ar šādiem priekšlikumiem vēl nav izsūtīts dalībvalstīm, taču tas tiek gatavots apspriešanai ES Ārlietu padomes sanāksmē, kas notiks 19. janvārī un kas būs veltīta ES un Krievijas savstarpējo attiecību izvērtēšanai. “Kaut arī dokumenta mērķis ir raisīt tikai diskusiju, tas ir pirmais nopietnais ES amatpersonu mēģinājums apsvērt iespējas mazināt spriedzi un piedāvāt krieviem dažus “burkānus”,” spriež “The Wall Street Journal”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Priecājos ka jau dažas valstis spējušas nokratīt amīšu hipnozi un atgriežas pie saprāta!

 2. “…tas ir pirmais nopietnais ES amatpersonu mēģinājums apsvērt iespējas mazināt spriedzi un piedāvāt krieviem dažus “burkānus”,” spriež “The Wall Street Journal”
  ——————————————————————————-
  Bet, super-tolerantie Rietumu kungi, lietiņa jau tā, ka vilkus ar burkāniem nebaro; tēlaini izsakoties, tiem vajadzīga svaiga (eiropeiska) gaļa.

  • Jautājums ak cik krievi slikti kadi krievi teroristi amerika laba nato kungi lieliskie atpestitaji!! Ticat? Domasim reali amerika jau sak kupet latviju tik viena bridi jasak izmantt visa atvesta militara tehnika pret mums ..
   kadel nato neuzliek nekadas sankcijas amerijai par to cik daudz civilo iedzivotaju viņa ir apbombardejusi un nošavusi irākā, afganistānā islama valstis? kadel mes neceļamies un nenmierinam no sakuma to tizlo nigeru??? Ne par velti dieva gramatas bija rakstits ka pasauli nopostis tumšādainais !!!

   • Kāpēc krievi simtiem tūkstošos bēg no Krievijas — uz Rietumeiropu un Ziemeļamēriku?

    • Un kāpēc no Latvijas aizmukusi 1/3 cilvēku???? Bet atbilde tev ir tāda ka ASV teritorijā būs droši, jo tie maitu grifi SAVĀ TERITORIJĀ nekaros!! Viņi vienmēr posta un laupa citas zemes!

 3. NU KO EIROPA APTAISIJAS.NEKAD AMERIKOSU ATBALSTITIE GOMOSEKI NENOLIKS KRIEVIJU UZ CELIEM.

 4. Jāsāk domāt, ka Krēķis LA darbojas kā Putina aģents, stāstot te puspatiesības no otra gala. Jau pats virsraksts neatbilst tam saturam, ko raksta “The Wall Street Journal” un tas acīmredzot vērsts uz to, lai mēģinātu te pie mums ietekmēt sabiedrisko domu un duļķot ūdeni. ES neko nerosina pārvērtēt, kamēr Maskava nepildīs saistības pret Ukrainu, ko tā uzņēmusies, tā taču tur ir rakstīts! Bet mūsu preses darboņiem patīk filozofēt, uzdodot vēlamo par īstenību. Un daži komentāri liecina, ka tas Krēķim arī daļēji izdodas – sēt šaubas par ES lemptspēju un rīcībspēju!

 5. Vecās ES valstis NEKAD nav izrādījušas sapratni par Krievijas pāri nodarījumiem kaimiņvalstīm, jo pašas “sapinušās” Krievijas gāzes un naftas valgos… Ukraina ES pilnīgi vienaldzīga!? Tur krīt ukraiņu karavīri!? NU UN TAD????? Padomājiet, cik ilgs laiks jau pagājis, kopš Ukrainā NAV MIERA un neliekas, ka MIERS tur drīzumā iestāsies!????? Bet KO dara ES? Runā par sankciju samazināšanu, BET NERISINA Krievijas karaspēka izvešanas jautājumu…, parakstīto vienošanas ievērošanu no ABĀM valstīm nevis TIKAI NO VIENAS… PAR KO VISPĀR DEBATĒJAM???????? MURGS!!!!!

 6. Bandīti uzspridzina satiksmes autobusu, bet sankcijas, protams, ir jāsamazina.

  • Ko rāda citu zemju korospondenti redzams ka tie bandīti ir Ukrainas hunta!! Un nav ko Krieviju vainot pie tā ka tev nav smadzeņu!

 7. nevar samazināt pirms krievu zaldāti un municijas ir izvesti no Ukraines un Okupetā Krima ir atdota Ukrainei.
  kuru daļu jus nesaprotat.

  • Ko Tu muldi par Krimu,ej uz skolu un macies rakstit.

   • Krievija attiecībā pret Ukrainu, anektējot Krimu un spēlējot paslēpju kariņu citos Ukrainai piederošajos austrumu novados, ir lauzusi pašas doto vārdu, Jelcina personā parakstīto Ukrainas atomarsenāla nodošanas Krievijai līgumu,- pretim saņemot Krievijas goda vārdu, kas garantē Ukrainas teritoriālo nedalāmību. Par ko mēs te laužam šķēpus? Skaidrs, ka agri vai vēlu Ukrainai piederošās teritorijas atgriezīsies pie īstā īpašnieka. Tikai bandītiem nav nekādu saistību! Krievijas atzīšana par cienījamu un uzticamu sadarbības partneri no Eiropas un pārējās civilizētās pasaules puses ir pašas Krievijas rokās!

 8. Eiropa uzvedas tāpat,kā Hitlera laikos.Sākumā jau Krievija bija Vācijas galvenā sabiedrotā.Cik daudz stratēģisko izejvielu Krievija piegādāja Vacijai.Katra otrā lidmašīna bija no Krievijas alumīnija.Tā kā Eiropa padodas gaidiet drīzas pārmaiņas

 9. Eirpas lielvalstīm jādomā nevis par sankciju mazināšanu pret Krieviju, bet gan par normālu dzīves, darba un izgītošanas iespēju nodrošināšanu, Francijā pieciem miljoniem, Vācijā mazliet mazāk musulmaņiem. Šiem cilvēkiem, kurus savulaik pievilināja kā lētu darba spēku jārada normāli sadzīves apstākļi, nevis dzīve piepilsētas graustos kur bērni izaug pratiski uz ielas, kas ir viņu vienīgā skola. Francijā teroristi nebūt nebija vakardienas imigranti, bet cilvēki kuri dzimuši un auguši šinī valstī.

 10. Krievi nav veģetārieši, ar burkānu neiebarosi!

 11. Vecā palaistuve EIROPA ir jau no bailēm ap…….s.

Draugiem Facebook Twitter Google+