×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

ES sankcijas Krievijai noteiktas vēl pret 13 cilvēkiem un diviem Krimas uzņēmumiem (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien sanāksmē Briselē vienojušies paplašināt to sankciju sarakstu, kas Krievijai noteiktas Ukrainas krīzes dēļ.

Sankciju sarakstā iekļautas vēl 13 personas un divi Krimas uzņēmumi, pavēstīja kāds vārdā neminēts diplomāts.

Šo personu vārdi būs zināmi pēc sankciju saraksta publicēšanas ES Oficiālajā vēstnesī, atklāja informācijas avots.

Šīs sankcijas spēkā stāsies otrdien.

Pašlaik gan nav zināms, vai personas, pret kurām noteiktas sankcijas, ir Krievijas pilsoņi vai arī prokrievisko separātistu līderi Ukrainas austrumu un dienvidu reģionos.

Šādi ES reaģējusi uz nedēļas nogalē Ukrainas austrumos aizvadītajiem separātistu rīkotajiem “referendumiem”, kurus neatzīst nedz Kijeva, nedz ES, nedz arī citas rietumvalstis.

Līdz šim ES Krievijai noteikusi tikai tā dēvētā otrā posma sankcijas, kas tiek vērstas pret Krievijas vadošajām amatpersonām, nosakot tām liegumu iebraukt bloka teritorijā un iesaldējot jebkādus līdzekļus, kādi tām, iespējams, noguldīti Eiropas bankās.

Līdz šim ES “melnajā sarakstā” iekļautas 48 personas – ne tikai Krievijas pilsoņi, bet arī prokrievisko separātistu līderi Austrumukrainā.

ES vēl nav pieņemts lēmums par pāreju uz tā dēvētā trešā posma sankcijām, kas tiktu noteiktas pret atsevišķām Krievijas ekonomikas nozarēm.

Kā norāda avoti diplomātiskajās aprindās, pret šādu sankciju noteikšanu iebilst vismaz desmit no bloka 28 dalībvalstīm – Grieķija, Kipra, Bulgārija, Ungārija, Luksemburga, Austrija, Spānija, Portugāle, Malta un Somija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir kāds humora paziņojums?Un vai ir nopietni -”Līdz šim ES “melnajā sarakstā” iekļautas 48 personas – ne tikai Krievijas pilsoņi, bet arī prokrievisko separātistu līderi Austrumukrainā.”. Tā veidojas jauna Minhene, kur katran sava privātinterese un ar ko tas beidzās? Izlaida caur skursteni…

Draugiem Facebook Twitter Google+