Mobilā versija
+1.8°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
10. jūnijs, 2016
Drukāt

ES sankcijas Krievijai tiks pagarinātas par vēl pusgadu

Vladimirs Putins. Foto - AFP/LETAVladimirs Putins. Foto - AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) ekonomiskās sankcijas pret Krieviju par tās agresiju Ukrainā bez diskusijām pagarinās par vēl sešiem mēnešiem, vēsta laikraksts “Financial Times”.

Diplomāti bija bažījušies, ka šis solis varētu izraisīt asu politisko cīņu starp tādām valstīm kā Ungārija, Grieķija un Itālija, kuras iestājas par sankciju pārskatīšanu, un sankciju režīma saglabāšanas atbalstītājām Poliju un Baltijas valstīm.

Taču kā norādīja amatpersonas Briselē, diplomātiskais ceļš lēmumam ticis pavērts, kad mērenāk noskaņotās valstis nolēmušas plašākas diskusijas par sankcijām atlikt līdz decembrī paredzētajam ES līderu samitam.

Sarunās iesaistītie diplomāti pastāstīja, ka sankciju kritizētāji atteikušies prasīt maigāku sankciju režīmu vai tās pagarināt uz īsāku, trīs mēnešu termiņu, jo Krievija negrasās pildīt Minskas vienošanos un ir daudz svarīgāks jautājums – imigrācijas krīze.

Tomēr, lai arī notiek diskusijas, vai galīgo lēmumu pieņemt ES līderu samitā jūnija beigās, amatpersonas saka, ka gandrīz nav šaubu par sankciju pagarināšanu uz pusgadu. Visticamāk, sankciju režīma pagarināšana tiks pieņemta vēstnieku sanāksmē un ES līderi bez debatēm pieņems oficiālu lēmumu.

Tomēr dažas valstis domā, vai vienlaikus nesūtīt Maskavai politisku signālu, ka Eiropas sankciju politika tuvojas pagrieziena punktam, sacīja viens sarunās iesaistīts diplomāts.

“Agri vai vēlu mums būs vajadzīgas detalizētas diskusijas par Krievijas sankcijām, taču es prognozēju, ka īstais brīdis tam būs decembra samits,” sacīja viena augsta ranga amatpersona, kuru valstij ir iebildumi pret sankcijām.

Pašreizējās ES sankcijas pret Krievijas banku, aizsardzības un finanšu sektoriem ir noteiktas līdz jūlijam. To pagarināšanai ir nepieciešams vienbalsīgs ES dalībvalstu atbalsts.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+