Mobilā versija
+6.9°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
6. augusts, 2014
Drukāt

ES sankciju dēļ Latvijas bankās iesaldēti daži miljoni eiro

miljoni_stock

Eiropas Savienības (ES) sankciju dēļ Latvijas bankās iesaldēti daži miljoni eiro trim juridiskām vai fiziskām personām.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apkopojusi no bankām un finanšu iestādēm saņemto informāciju par aktīvu iesaldēšanu ES sankciju sarakstā iekļautajām 95 personām un 23 iestādēm no Ukrainas un Krievijas. Sakritība bijusi trīs gadījumos, informēja FKTK.

Finanšu tirgus uzraugs nesniedz sīkāku informāciju par šiem gadījumiem, piemēram, vai iesaldēti privātpersonu vai iestāžu līdzekļi, jo informāciju komisija drīkst sniegt tikai apkopotā veidā. Šī iemesla dēļ netiek sniegta informācija arī par bankām, kurās līdzekļi iesaldēti.

FKTK vērtē, ka finanšu sankcijas nav atstājušas nekādu būtisku ietekmi uz banku sektora finanšu rādītāju vai kopējo noguldījumu apjomu.

Nobloķētās summas apmērs arī liecina, ka Latvija nav vieta, kur lielos apmēros naudu glabātu politisko aprindu pārstāvji no Austrumiem, atzīmē FKTK. Daļa Latvijas banku sektora darbojas kā reģionālais finanšu centrs, kas orientējas uz starptautiskas naudas plūsmas apkalpošanu.

Kā ziņots, ES jau ieviesusi vairākas sankciju kārtas pret Krieviju. Jūlija beigās ES oficiāli apstiprināja “trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju, cerot šādi apturēt Maskavas agresiju pret Ukrainu. Jaunās sankcijas, atšķirībā no otrās fāzes sankcijām, kas aprobežojās ar individuāliem ceļošanas ierobežojumiem un līdzekļu iesaldēšanu, vērstas pret Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+