×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. decembris, 2015
Drukāt

ES stiprinās datu aizsardzību

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Pēc teju četrus gadus ilgušām debatēm Eiropas Savienība (ES) otrdienas vakarā panāca kompromisu par jauniem datu aizsardzības noteikumiem, kas Eiropas interneta lietotājiem dos vairāk kontroles pār saviem personīgajiem datiem.

Eiropas Komisijas (EK), Eiropas Parlamenta (EP) un ES dalībvalstu pārstāvji vienojās par kompromisu aizvietot divas desmitgades vecos noteikumus ar jauniem, kas stāsies spēkā 2018.gadā.

Tie ietver precizētas “tiesības būt aizmirstam”, kas ļauj dzēst lietotāju datus, ja nav juridisku pamatu tos saglabāt. Noteikumi arī paredz tiesības uz datu pārnēsājamību, kas ļaus lietotājiem daudz vieglāk pārcelt personīgos datus starp pakalpojumu sniedzējiem.

Minimālais vecums, kādā persona pati var pierakstīties datus kopīgojošiem tiešsaistes tīkliem, tādiem kā “WhatsApp” “Facebook”, ir 16 gadi, lai arī pašas valstis kā minimālo vecumu var noteikt 13 gadus.

Pirmo reizi visas 28 dalībvalstis darbosies pēc vienota standarta, nevis atšķirīgu noteikumu gūzmā. Eiropā vairs nebūs atļautas datu aizsardzības oāzes, bet pakalpojumu sniedzējiem būs maksimāli ātri jāinformē lietotāji par datu noplūdēm.

Tādām interneta kompānijām kā “Google” un “Facebook” būs stingri jāievēro datu izmantošanas noteikumi un savi produkti jāveido tā, lai maksimāli aizsargātu datus. Noteikumi attiecas ne tikai uz Eiropas, bet arī ASV kompānijām, un to pārkāpšanas gadījumā draud lieli naudas sodi.

Ja lietotājam ir pretenzijas pret pakalpojumu sniedzēju citā ES valstī, jaunie noteikumi ļaus viņam vērsties pret to savā valstī, kas līdz šim nebija iespējams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+