×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

ES Tiesa atbalsta Lielbritāniju bērnu pabalstu ierobežošanā imigrantiem (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien atbalstījusi Lielbritānijas tiesības ierobežot bērnu kopšanas pabalstus imigrantiem no citām bloka dalībvalstīm.

Eiropas Komisija (EK) bija apstrīdējusi tiesā Lielbritānijas tiesības liegt daļai ieceļotāju no ES piekļuvi sociālajiem pabalstiem par bērniem, pamatojoties uz to, ka viņiem nav likumīgas uzturēšanās tiesības.

Tiesa lēma par labu Londonai, norādot, ka tai ir tiesības pārbaudīt, vai imigranti ir likumīgi rezidenti, vērtējot, vai viņiem ir pietiekami ekonomiskie līdzekļi, lai nekļūtu par slogu britu nodokļu maksātājiem.

ES augstākajai tiesai vairākkārtīgi lūgts pieņemt spriedumus lietās par pabalstiem ES iekšējiem migrantiem, dalībvalstīs pastāvot bažām, ka pabalstu sistēma tiek izmantota ļaunprātīgi.

Lielbritānijas tiesības ierobežot šādus pabalstus bija viens no galvenajiem jautājumiem, kas tika apspriests Londonas un Briseles sarunās, kurās ES dalībvalstu līderi februārī panāca vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Un mēs nelegālajiem imigrantiem un viņu bērniem būsim spiesti maksāt lielus pabalstus, kamēr mūsu bērniem tas ir 11 Eur. Nožēlojami.

  2. Un mēs nelegālajiem imigrantiem un viņu bērniem būsim spiesti maksāt lielus pabalstus, kamēr mūsu bērniem tas ir 11 Eur. Nožēlojami.

Draugiem Facebook Twitter Google+