×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

ES Tiesa lemj: nedrīkst ieslodzīt ārvalstniekus par nelikumīgu robežas šķērsošanu (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis nedrīkst ieslodzīt ārvalstniekus par nelikumīgu robežas šķērsošanu, otrdien nolēma ES Tiesa.

Luksemburgā bāzētā tiesa lēma gadījumā par kādas Ganas pilsones aizturēšanu Francijā.

2013.gada martā Selinu Afumu no Ganas autobusā pie Lamanša tuneļa apturēja Francijas policija. Sieviete centās nokļūt Lielbritānijā.

Afuma uzrādīja pasi, kurā bija citas personas fotogrāfija un vārds. Viņa pēc tam tika apcietināta par nelikumīgu Francijas robežas šķērsošanu. Afuma apstrīdēja Francijas varasiestāžu lēmumu, un Francijas tiesa vērsās ES Tiesā, prasot šīs lietas skaidrojumu.

ES Tiesa lēma, ka ES neietilpstošo valstu pilsoņu apcietināšana tikai par nelikumīgu robežas šķērsošanu pārkāpj bloka noteikumus un grauj to efektivitāti, jo tas aizkavē procedūru personas sūtīšanai atpakaļ uz izcelsmes valsti vai tranzītvalsti.

Tiesa norādīja, ka ES noteikumi pieļauj ārvalstnieku ieslodzīšanu tikai tad, ja tie pretojas izraidīšanai, pārkāpj aizliegumu ierasties dalībvalstī vai ir pastrādājuši citus noziegumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Puņķu lupatas, eiropiešu gotu un vikingu senči tagad kapos grozās. Ne vienkārši grozās, rotē ar 3000 apgriezieniem minūtē kā pasažieru lidmašīnas turbīnas. Nožēlojamie ņuņņas, viņu mājās pa logiem lien iekšā zagļi un izvarotāji, bet eiropieši tikai kaunina savējos, kas par notiekošo nav stāvā sajūsmā! Traķene kaut kāda. Nu jau pilnā nopietnībā Vācijā un Skandināvijā parpalu katalogos “modē” ir “sieviešu galvassegas”, faktiski burkas un hidžabi. Jā, paldies par kultūras atnešanu, dārgie Austrumu draugi, sen nevieni okupanti un kolonisti mums mežoņiem nebija “nesuši kultūru”…

 2. Vai ceļošana ar neīstiem/viltotiem dokumentiem nav likuma pārkāpums? Par to nesēdina cietumā? Ko tad mums ar viņiem darīt, ja ne apcietināt? Uzaicināt uz savu māju iedzert tēju kopā un papļāpāt par dzīvi?

 3. klusi no krūmiem Atbildēt

  Kas tā par tiesu – Bilderbergas TROIKA?

 4. Jo talak jo trakak.Ka ista trako nama!!

 5. Tad jau Putina armija mierīgi var vizināties līdz Lamanšam – nedrīkst ieslodzīt ārvalstniekus un šautenītes līdzi, lai biedētu zvirbuļus…
  ES Tiesa ir kaut kas degradēts… un laiks to atstāt – sāk palikt pa karstu tājā trakomājā !!!

 6. “ES noteikumi pieļauj ārvalstnieku ieslodzīšanu tikai tad, ja tie pretojas izraidīšanai, pārkāpj aizliegumu ierasties dalībvalstī vai ir pastrādājuši citus noziegumus.”
  Kamēr tek izlemts jautājums par izraidīšanu, persona visticamāk jau būs veiksmīgi nelikumīgi šķērsojusi robežu un vairs nebūs, ko izraidīt. Varbūt citā dalībvalstī atkārtoti būtu jālemj par personas izraidīšanu, bet persona savu, iespējams, teroristisko mērķi jau būs īstenojusi.

 7. pilnīgs sviests, nesaprotu robežas jēgu savējie nelikumīgi robežu nešķērso, ārzenmiekus nedrīks aizturēt tad kāda jēga likvidē robežas un cauri lai staigā kas un kur grib

 8. Tā es pārvēršas par vājprāta kantori ???

 9. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Eiropu otru reizi 100 gados ir pārņēmis VISAPTVEROŠS GĻĒVUMS. Šo tādi raksturoja maršals Pilsudskis, kad trockisti sāka virzīt Budjonija jātnieku 1, armiju ( ordu) Eiropas sagrābšanai. Tagad orda ieplūst, kā savā laikā ieplūda Mahno jātnieku armijas- nemanāmi. Pilnīga vēstures atkārtošanās. Toreiz anarhistu jātnieku divīziju kaujinieki pārvietojās kā civilisti uz koncentrēšanās vietām… un skat, vienā naktī piepeši nez no kurienes izauga jātnieku armija. Tas pats patlaban notiek Eiropā. pa Eiropu uz koncentrēšanās vietām virzās ne jau bēgļi ar ģimenēm ,ne jau patvēruma meklātāji ar ģimenēm, bet islama karotāji, lai tad, kad viņi sapulcēsies koncentrēšanās vietās, saformētu kaujinieku vienības, kas notiks ļoti ātri. Eiropas tiesa saka- ielaižiet tos netraucēti pārvietoties. Un par precedentu pozicionē kādu no 20 % ne kaujiniekiem. To var nosaukt par visaptverošu stulbumu un gļēvumu. Iespējms, ka šie kaujinieki kompleēsies vairāku ešalonu triecienvienībās. Un, kad sāks darboties pirmā ešalona triecienvienības, joprojām pastāvēs aizliegums atļaut ” patvēruma meklētājiem” pārvietoties?Interesanti, kā tā saucamie Eiropas drošības speciālisti domā kontrolēt situāciju, ja tas sāksies? Es stipri apšaubu, ka tajā brīdī , ja kaut kas tāds notiks, ” patvēruma meklētāji” rātni uzturēsies un gaidīs nozīmētajās mītnēs un nometnēs…vai tiem BŪS TUR JĀUZTURAS un tamdēļ VIŅI TUR UZTURĒSIES. Tad šīm mītnēm, nometnēm apkārt jābūt kordoniem…un, ja viņi izkusīs starp vietējiem, vēl kaut kādus atlasītos nomainot ar falšiem dokumentiem?

 10. Brīnišķīgi! Robežsardzes vajadzīgām vajadzētu norīkotiet pāris autobusu, ar kuriem nogādāt visus Krievijas – Latvijas robežas pārkāpējus līdz Vācijas vai Francijas robežai un tur izsēdināt. Iznāktu daudz lētāk.

 11. Savdabīgi sanāk – nesankcionēta robežu šķērsošana ir noziegums, bet par tāda izdarīšanu atsevišķos gadījumos nepienākas sods. Tad jau ASV arī ar savu vīzu režīmu rīkojas nelikumīgi. Tagad sāk palikt skaidrs, ka ES tiesa ūn kontrabandisti ir vienas puzles gabaliņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+