Latvijā
Politika

“Es to uztveru kā pazeminājumu.” Čakša nolēmusi aizrotēt VM valsts sekretāru0


Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš un veselības ministre Anda Čakša.
Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš un veselības ministre Anda Čakša.
Foto: LETA. Foto no arhīva

Veselības ministre Anda Čakša nolēmusi ministrijas valsts sekretāru Aivaru Lapiņu pēc nepilna gada amatā pārcelt uz Nacionālo veselības dienestu (NVD) par e – veselības projekta vadītāju.

Ministre pastāstīja, ka NVD jau vairāk nekā divus mēnešus nav atradis piemērotu speciālistu šai vakancei un valsts sekretārs Lapiņš būtu piemērota kandidatūra.

“Nepieciešams īstenot vērienīgu 11 miljonu eiro vērtu trešās kārtas e – veselības projektu, kur būs jāveido sadarbību starp daudzām iestādēm, un būs vajadzīgas plašas zināšanas,” pastāstīja ministre. Lapiņam jaunajā amatā tikšot saglabāta pašreizējā amatalga vairāk nekā divi tūkstoši eiro.

Veselības ministre uzskata, ka valsts sekretāra amats ir jāuztic pašreizējai valsts sekretāra vietniecei Dainai Mūrmanei – Umbraško, kura ir pildījusi arī valsts sekretāra pienākumus, un viņa amatā būtu jāapstiprina jaunajai valdībai.

Ja Lapiņš tiks aizrotēts uz NVD, viņš būs jau trešais valsts sekretārs ministres Čakšas laikā, kurš zaudēs ministrijas augstākā ierēdņa portfeli. Iepriekš ministre no šī amata atcēla Solvitu Zvidriņu, bet Kārlis Ketners tika aizrotēts no Veselības ministrijas uz Finanšu ministriju.

“Cilvēks jau neiesēžas nevienā amatā uz mūžu, man ir laiks apdomāt šo piedāvājumu. Vēl jo vairāk tādēļ, ka

NVD man tiek piedāvāts divas pakāpes zemāks amata līmenis

un arī atalgojums ir būtiski zemāks, jo tur netiks maksātas piemaksas, ko saņemu, būdams valsts sekretāra amatā. Tāpēc es to uztveru kā pazeminājumu amatā. Piedāvāt jau var visu ko – strādāt citā ministrijā vai Dailes teātrī par apkopēju, vai vēl kur citur. Ikdienā uz darbu neeju ar domu, ka man, lūk, jābūt gatavam tikt aizrotētam, pazeminātam vai paaugstinātam amatā. Tas nav tas darbiņš, ar ko es šobrīd nodarbojos. Man pietiek ko darīt. Patlaban es dodos pie kolēģiem uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, lai runātu par kvalitatīvu pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem. Nekas nav mainījies – turpinu pildīt savus pienākumus. Neesmu tāds cilvēks, kurš meklē vieglākos ceļus. Man patīk zināmi izaicinājumi, patīk darīt to, kam ir jēga. Tāpēc lielā mērā apzināti pametu komforta zonu Briselē un ierados Latvijā, lai strādātu amatā, kur mēnesī ir divreiz mazāki ienākumi nekā iepriekšējā darba vietā. Lai to darītu, tomēr ir jābūt personiskai motivācijai savas izaugsmes un horizonta paplašināšanas nolūkā, ” sacīja Lapiņš.

A. Lapiņš iepriekš bija Zemkopības ministrijas Eiropas Savienības (ES) lietu nodaļas vadītāja vietnieks, Latvijas pārstāvis ES Padomes īpašajā lauksaimniecības komitejā Briselē, kur viņš atbildēja par lauku attīstību un ar šo jomu saistītajiem finanšu un nodokļu jautājumiem. Toreiz viņš apgalvoja, ka neizslēdz iespēju pieņemt jaunus izaicinājumus, bet, lai to darītu, ir jābūt absolūti skaidriem kopējiem nosacījumiem, jo viņš nevēloties mesties jaunos izaicinājumos par katru cenu.

LA.lv