×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

ES transporta jomas amatpersonas tiksies Rīgā; spriedīs par “Rail Baltic”

Foto-LETAFoto-LETA

22.un 23.jūnijā Rīgā norisināsies Eiropas Transporta tīklu (TEN-T) dienas, ko organizē Eiropas Komisija (EK) sadarbībā ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomi.

Pirmdien, 22. jūnijā, TEN-T dienu ietvaros Satiksmes ministrija, sadarbībā ar triju Baltijas valstu kopuzņēmumu “RB Rail” Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas skvērā atklās apliecinājuma plāksni, atzīmējot vietu, kur nākotnē atradīsies “Rail Baltica” Rīgas stacija, vēstīts ministrijas mājaslapā.

Pasākumā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) transporta un mobilitātes komisāre Violeta Bulca, Satiksmes ministrs Anrijs Matīss, “Rail Baltica” projektā iesaistīto valstu transporta ministri, kā arī Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail padomes priekšsēdētājs Anti Mopels un padomes locekļi.

Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā tiks atklāta arī “Rail Baltica” projektam veltīta izstāde, kas ikvienam interesentam būs apskatāma līdz 28. jūnijam.

Savukārt 23.jūnijā TEN-T dienu ietvaros notiks Inovatīvo tehnoloģiju konference, ko atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar komisāri Violetu Bulcu. “Šogad konference ir veltīta ūdeņraža tehnoloģijām un to risinājumiem transporta sektorā. Augstās amatpersonas apmeklēs arī izstādi, kurā tiks demonstrēti jaunumi ūdeņraža tehnoloģiju jomā, ūdeņraža automobiļi, kā arī citi alternatīvo degvielu risinājumi transportam,” portālu “la.lv” informēja Rīgas domē.

TEN-T dienas ir viens no nozīmīgākajiem gada notikumiem transporta jomā, kad tiek apspriesta Eiropas transporta tīkla attīstību.

“Īpaša uzmanība šogad veltīta transporta pamattīkla koridoru īstenošanai un finansēšanai, kā arī “Rail Baltica” kā vienam no izciliem vienotas infrastruktūras piemēriem un prioritārajiem projektiem. Tas ne tikai vienos Baltijas valstu pilsētas ar Varšavu un citām Eiropas pilsētām, tehniski un organizatoriski iekļaujoties vienotajā Eiropas dzelzceļa telpā, bet arī pavērs jaunas iespējas Baltijas reģiona tirgus integrācijai, ekonomiskajai attīstībai un jauniem mobilitātes risinājumiem pasažieru un kravu pārvadājumu jomā,” teikts Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+