×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

ES un ASV nosoda Donbasa teroristu “vēlēšanas” kā šķērsli ceļā uz mieru (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Savienība (ES) un ASV nosodījušas promaskavisko kaujinieku svētdien Austrumukrainā rīkotās pretlikumīgās vēlēšanas.
Šīs “vēlēšanas” ir “jauns šķērslis ceļā uz mieru”, norādīja ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.

Balsojumi Doņeckas un Luhanskas pašpasludinātajās “republikās” ir “nelegāli un neleģitīmi un ES tos neatzīs”, teikts Mogerīni paziņojumā.

Maskavas atbalstīto un apbruņoto kaujinieku kontrolētajām teritorijām ir jāpakļaujas pamiera līgumam, kas septembrī tika noslēgts Minskā, un vēlēšanas jārīko, ievērojot Ukrainas likumus, uzsvēra augstā pārstāve.

Arī ASV nosodījušas vēlēšanas kaujinieku pasludinātajās “republikās”.

“Mēs nosodām nelikumīgās tā dēvētās vēlēšanas, kuras separātisti svētdien sarīkoja Ukrainas austrumu reģionos. Šādu “vēlēšanu” rīkošana ir pretrunā ar Ukrainas konstitūciju un 5.septembra Minskas protokolu,” svētdien sacīja Baltā nama Nacionālās drošības padomes oficiālais pārstāvis Marks Strohs.

ASV neiesaka Krievijai izmantot šo “vēlēšanu” rezultātus kā “ieganstu, lai Ukrainā ievestu papildu karaspēku un bruņojumu”, sacīja amatpersona.

“Mēs no jauna aicinām Krieviju un tās sabiedrotos separātistu vidū izpildīt savu apņemšanos, kas tika pausta Minskas 5.septembra vienošanās un Minskas 19.septembra memoranda ietvaros,” norādīja Strohs.

“ASV neatzīs nekādus tā dēvēto vēlēšanu rezultātus un aicina visu pasaules sabiedrību rīkoties tāpat,” sacīja ASV Nacionālās drošības padomes pārstāvis.

“Ukrainas austrumos vienīgās leģitīmās vēlēšanas būs tās, kuras atbilstoši [Ukrainas] prezidenta Petro Porošenko parakstītajam likumam notiks 7.decembrī,” uzsvēra Strohs.

Ukrainas valdība svētdienas balsojumu nodēvējusi par “farsu”.

Savukārt Krievija paziņojusi, ka tā respektē balsojumos notikušo “iedzīvotāju gribas izpausmi”. Kā sagaidāms, “vēlēšanās” uzvaru gūs līdzšinējie kaujinieku līderi.

“Mēs cienām dienvidaustrumu iedzīvotāju gribas izpausmi,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā. “Izraudzītie pārstāvji ir saņēmuši mandātu, lai veiktu praktiskus uzdevumus reģionu normālas dzīves atjaunošanas labā.”

“Ņemot vērā notikušās vēlēšanas, ir ārkārtīgi svarīgi spert aktīvus soļus, lai Minskā panākto vienošanos gultnē veidotu stabilu dialogu Ukrainas centrālo varasiestāžu un Donbasa pārstāvju starpā,” teikts ministrijas paziņojumā.

Pašpasludinātās vēlēšanu amatpersonas paziņojušas, ka atbilstoši provizoriskajiem rezultātiem Aleksandrs Zaharčenko kļūs par Doņeckas reģiona līderi, bet Igors Plotņickis nodrošinājis sev uzvaru Luhanskā.

Kaujinieki divos Donbasa reģionos sarīkojuši arī “parlamentu vēlēšanas”.

Austrumukrainas reģioniem cauri izbraukušas 90 armijas automašīnas ar raķešu palaišanas iekārtām, pavēstīja avoti. Automašīnām nav bijis nekādu atpazīšanas zīmju, kas liecinātu par to piederību kādas valsts armijai.

No Krievijas Austrumukrainā “intensīvi tiek izvietots” karaspēks un tehnika, apliecināja Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvji.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. А какая такая принципиальная разница есть между выборами, проведёнными недавно в Киеве, и выборами в Луганской и Донецкой областях?! Никакой! Только одни выборы запад признаёт демократическими и справедливыми априори, а другие, ещё даже до самого факта выборов – не признаёт совсем. Явная двуличность!

Draugiem Facebook Twitter Google+