Mobilā versija
+1.8°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
31. oktobris, 2016
Drukāt

ES un Kanāda paraksta CETA līgumu

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

ES vadītāji un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo (centrā) paraksta ES un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu.

Eiropas Savienības vadītāji un Kanādas premjerministrs Džastins Trudo vakar Briselē beidzot parakstīja ES un Kanādas brīvās tirdzniecības līgumu (CETA), kura izstrādei bija vajadzīgi septiņi gadi.

ES parakstīšanas ceremonijā pārstāvēja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un ES prezidētājvalsts Slovākijas premjerministrs Roberts Fico. Vēsturisko līgumu bija iecerēts parakstīt jau ceturtdien, taču Beļģijas federālajai valdībai nebija izdevies pārliecināt franciski runājošo Valonijas reģionu par labu CETA atbalstam. Valonija divas nedēļas turējās pretī visu pušu spiedienam, jo raizējās, ka CETA dēļ tiks vājināti darba un vides standarti un apdraudēta arī reģiona lauksaimniecības nozare. Sarunas par CETA tika pabeigtas jau 2014. gadā, taču, Eiropā pieaugot pretestībai, tā ieviešana tika kavēta. Līguma pretinieki uzstāj, ka tas dod pārlieku lielu varu daudznacionālajām kompānijām un apdraud vides un patērētāju aizsardzības standartus. Aktīvisti arī norāda, ka CETA rada bīstamu precedentu, kas pavērs ceļu līdzīga līguma noslēgšanai starp ES un ASV.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+