Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. septembris, 2014
Drukāt

ES un Ukraina ratificēs asociācijas līgumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šodien gan Ukrainas parlamenta deputāti, gan eiroparlamentārieši gatavojas ratificēt jūnijā Ukrainas un Eiropas Savienību parakstīto asociācijas līgumu. Taču pilnā apmērā tas varētu stāties spēkā tikai 2016. gadā, informē raidsabiedrība BBC.

ES un Ukrainas parakstītais asociācijas līgumus paredzētu nodokļa sloga samazināšanu kā Ukrainas pārtikas produktiem, kuri tiek ievesti ES valstīs, tā bloka dalībvalstu produkcijai Ukrainā. Taču paredzams, ka šie noteikumi stāsies spēkā vien nākamā gada nogalē. Iemesls tam ir Krievijas iebildes. Maskavu uztrauc, ka atvieglotie tirdzniecības noteikumi starp ES un Ukrainu negatīvi ietekmēs Krievijas tirgu, kas varētu tikt pārpludināts ar lētām ES valstu precēm, skaidro Vācijas raidsabiedrība “Deutsche Welle”. Britu raidsabiedrība BBC norāda, ka lēmums par šī noteikuma atlikšanu ticis pieņemts pēc pagājušajā nedēļā Briselē notikušajām ES, Ukrainas un Krievijas pārstāvju sarunām. Pēc tām izplatītajā ziņojumā norādīts, ka “iesaistītās puses izmantos aizkavēšanos, lai konsultētos, kā atbildēt Krievijas bažām”.

Neskatoties uz vilcināšanos ar šī noteikuma ieviešanu, Ukrainas prezidents Petro Porošenko līguma ratificēšanas dienu nodēvējis par “vēsturisku”. “Šī ir “de facto” reformu programma mūsu valstij, kuras mērķis ir garantēt likuma varu, vārda brīvību un izlēmīgu korupcijas apkarošanu,” paziņoja Porošenko. Daudzu Ukrainas iedzīvotāju ieskatā likuma ratificēšana ir kulminācijas brīdis Kijevas centieniem tuvināties ES un attālināties no Maskavas ietekmes.

Pievienot komentāru

Itālijā turpina meklēt lavīnas apraktos cilvēkusLavīnas nogruvumā zemestrīču satricinātajā Itālijā cietusi viesnīca "Hotel Rigopiano" Gransaso kalna nogāzē, kur, domājams, gājuši bojā vairāki cilvēki.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+