Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
9. decembris, 2014
Drukāt

ES valdības un Eiroparlaments vienojas par nākamā gada budžetu

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Savienības karogs.

Eiropas Savienības (ES) valstu valdības un Eiropas Parlaments (EP) otrdien paziņoja, ka vienojušies par nākamā gada bloka budžetu pēc tam, kad spējuši nogludināt nesaskaņas dalībvalstu starpā.

Novembrī ES valdības un EP vienoties nespēja.

Nevienprātība par bloka budžetu nav nekas neparasts, dalībvalstīm parasti cenšoties ierobežot izdevumus, bet EP deputātiem sliecoties uz dāsnākiem tēriņiem. Eiropā pieaugošā neapmierinātība ar Briseli arī palielinājusi spiedienu uz bloku.

Šogad situāciju sarežģījušas arī nesaskaņas par dalībvalstīm ES budžetā paredzēto iemaksu pārrēķināšanu, pēc kuras Lielbritānijai tika pieprasīti papildu 1,2 miljardi eiro.

Galu galā, ES valdības un EP vienojušies par nākamā gada budžetu 141,2 miljardu eiro apmērā.
Vienošanās arī paredz par 3,5 miljardiem eiro palielināt izdevumus 2014.gada budžetam, lai risinātu jautājumu ar nesamaksātajiem rēķiniem, kas, pēc Eiropas Savienības Padomes uzskatiem, sasnieguši vēl nepieredzētu apjomu.

Tāpat jaunajā ES budžetā atvēlēti astoņi miljardi eiro, lai palīdzētu uzsākt īstenot Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera prezentēto 315 miljardu eiro investīciju programmu, kas paredzēta bloka ekonomikas atdzīvināšanai.

ES Padome norāda, ka EP budžeta komisija otrdien panākto vienošanos apstiprinās ceturtdien, bet padome galīgo lēmumu pieņems piektdien un EP – 17.decembrī.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+