×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

ES valstis apstiprina 7,16 miljardu eiro pagaidu finansējuma piešķiršanu Grieķijai (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienība (ES) piektdien oficiāli apstiprināja īstermiņa aizdevuma piešķiršanu Grieķijai 7,16 miljardu eiro apmērā, paziņoja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

“Mēs esam panākuši vienošanos par pagaidu finansējumu. Šo vienošanos atbalsta 28 [ES] dalībvalstis,” žurnālistiem norādīja Dombrovskis, piebilstot, ka šis pagaidu aizdevums nodrošinās Grieķijai iespēju pirmdien veikt parādsaistību maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB).

ES valstu ziņojumā teikts, ka šie līdzekļi tiks piešķirti divos maksājumos, ļaujot Grieķijai arī nokārtot savus nokavētos parādsaistību maksājumus Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Dombrovskis arī sacīja, ka, visticamāk, būs nepieciešamas vairākas nedēļas, lai noformētu Grieķijas trešo glābšanas programmu, un to būtu ieteicams paveikt līdz 20.augustam, kad Grieķijai jāveic vēl viens parādsaistību maksājums ECB.

Viņš norādīja, ka jautājums par Grieķijas parādsaistību ilgtspējību noteikti tiks iekļauts pārrunās par Grieķijas jauno glābšanas programmu.

Kā ziņots, Grieķijas parlaments ceturtdienas rītā atbalstīja smagās reformas, kuras pieprasīja veikt starptautiskie aizdevēji apmaiņā pret jaunu palīdzības programmu.

Eirozonas dalībvalstis piedāvājušas Atēnām iespēju nākamo trīs gadu laikā saņemt līdz pat 86 miljardus eiro lielu aizdevumu, taču Grieķijai strauji jāīsteno darba tirgus un nodokļu reformas.

Parlamentam vienošanās nosacījumi bija jāapstiprina līdz trešdienai, lai pēc tam to varētu darīt arī citu eirozonas valstu parlamenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. “Vienotības” ziņotāja daudzo padomnieku sacerētais kārtējais ikdienas ziņojums.

  2. Lācītim ar zāgu skaidām galvā – arī naudiņu grieķi notērēs 13 un 14 algās un pensijās…Tā ir Odiseja zeme- tas tam lācītim…

  3. Griekji nevelaas sakaartot savu valsti. Vinju valsti pat sauc par kleptokraatiju, un glvenie ieguveeji ir vadoshie griekji, nav vinju interesees noveerst zagshanu. Brunjoshanaas budjetam esot 3 melnaas kases, neviens nekontrolee kur taaa nauda pazuud…

  4. a kāt’ savādāk…

  5. Voldiņš droši ved visu Eiropas Savienību pa “veiksmes stāsta” ceļu….Miljards turp, miljards šurp jeb kā tai dziesmā par daiļajām dāmām – “……šodien zinātnieks un pētnieks, rītdien…..” (tptu, tptu, tptu)

    • Jā tu būtu ne tikai bildi akatījies, bet arī palasījis tekstu, tad pamanītu, ka par to ir nobalsojušas 28 EU valstis. Nu bet kluči jau nav lasītāji.

      • nobalsoja gan,bet ar mokām,jo tajā Grieķijā par visu kopā jau iegrūsti 76 miljardi €,vai vispār ir cerība kaut ko atgūt atpakaļ-nē,paies laiciņš,s…i būs vēl lielāki UN norakstīs lielu daļu parāda,ko Tu gudrais arī būsi maksājis no savas naudiņas.

Draugiem Facebook Twitter Google+